Snak

Mere indhold efter annoncen
I øvrigt, mums - http://politiken.dk/forb…af-ti-vine/


Så var det vist meget passende, da min gamle chef kaldte J.P. Chenet for en gang slamkemi.
Også imponerende hvor mange der køber den, fordi "det er jo den med den skæve hals".....
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
Jeg synes på ingen måde at den US Pinot mangler imødekommende frugt. Jeg synes faktisk den har ALT for meget syntetisk mørk bolchefrugt. Jeg gav den chancen over 2-3 dage, men det hele blev hældt ud.

Den smager også usandsynligt usund for ens helbred...
Jeg husker den som let bitter og metallisk.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
moderator
fucking snobber
Dette er en signatur.
Men den passer fint ind i profilen på de fleste af vinene hos Smalle Vine.

Sympatiske priser, men man skal ikke være til underspillede vine.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
En Stor og fræk US cab der oser og smager af fri sex, mørk chokolade, sorte frugter og blåbær.

Uhm smagen af fri sex
Dette er en signatur.
"Men den passer fint ind i profilen på de fleste af vinene hos Smalle Vine.

Sympatiske priser, men man skal ikke være til underspillede vine."

Det lægger han jo heller ikke skjul på! Konceptet er jo ligesom: masser af saft og kraft og fuld fart fremad.

Nogle gode bud på nytårs riesling? (skal have fisk og skaldyr til forret)
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
moderator
Van volxem Saar Riesling er en af mine favoritter.
Dette er en signatur.
Skal vi dele en kasse?

Sidste var jeg jo langt fra dig med An/2, men jeg er villig til at prøve igen. Den lyder lige som en Riesling for mig
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
moderator
Jeg har allerede et par kasser faktisk af både 11 og 12. Hvis prisen er god er jeg dog frisk. Men køb da lige en enkelt inden du køber en kasse?
Dette er en signatur.
Annonce