Snak

Mere indhold efter annoncen
Holdk*** hvor er du da bare en provokerende møgunge!



Forløb er, at du henviser mig til denne tråd, hvortil jeg skal kunne lave en klage over dig. Det gør jeg så, og det resulterer i, at du sletter mine indlæg, og selv prøver at behandle klagen. Så bad du om nogle eksempler, og det fik du så. Hertil vælger du at slette indlægget. Det er direkte pinligt, sørgeligt og desperat af dig, når du vil undgå en klage omkring dig selv. Du må vel som moderator kunne henvise mig til et sted, hvor jeg kan lave en klage omkring dig og den behandling, som du giver mig nu, og generelt udøver forskelligt afhængigt af din subjektive holdning? Og hvis ikke du kan det, så lad vær og henvis mig til et sted, hvortil du behandler klagen, og samtidig begynder at slette indlæg, når dine argumenter er udtømt!

Jeg er egentlig ligeglad med, om du tror, at jeg er nno89, og hvis det gør dig lykkelig, så lad mig sige, at jeg er denne person. Men tag dog kritikken som en mand/dreng i stedet for at flygte fra det som en lille pige.



Nu prøver jeg endnu engang, og så forsøg at forstå kritikken. Men nu kender jeg jo din historik, så jeg tror, at du vil flygte fra den - endnu engang!



Klage går ud på:

Din subjektive tilgang til regelsættet. Hvordan du selektivt udvælger, hvem der skal, og ikke skal straffes afhængigt at dit personlige syn på dem, frem for den objektive bedømmelse. Alt for mange gange, så udviser du (specielt i debatter hvor du er deltagende aktivt) en holdning til, at dem der er uenig, de skal straffes hårdere og hurtigere end dem, som du er enige med. Du har nu fået en række eksempler tidligere.

Manglende format og latterliggøerlse af andre brugere
Du forsøger at gøre brugere til en anden holdning af dig til grin eller få dem til at se mindre begavede ud. Det kommer eksempelvis til udtryk i din signatur, hvor du pt. har noget omkring Jonson10 (tilfældigvis endnu engang en der støtter Brøndby, men det er nok bare endnu en tilfældighed i rækken). Det kommer også til udtryk i dine debatter. Det er manglende format, og en leder/administrator/moderator burde være hævet over den slags fnidder. Det udviser i øvrigt netop partiel tilhørssted, hvis du er i tvivl?

Din ageren som debattør. Du vil hellere gå efter personen end beskeden. Eksempelvis udvist her, hvor du vil tage alle midler i brug for at få ret. Jeg finder det ekstremt amatøragtigt, når du samtidig er en af dem, der netop skal være ledere på dette forum.


I øvrigt.

Klagen er fortsat ikke til dig, men om dig. Jeg forventer faktisk, at det er en anden end dig, som skal behandle det.
moderator
Vi er ligeglade!!! Forstå det! Når det eneste dine mange profiler laver herinde er at kritisere sitet og min ageren, så find dog et andet sted, siden det er så slemt.
Jeg er uenig i din kritik og længere er den egentlig ikke. Du beskylder mig for at forsvare FCK og kritisere BIF-fans, og det har flere andre BIF-fans også gjort. Aab-fans har beskyldt mig for at holde med FCM, FCK-fans har beskyldt mig for at holde med BIF og sådan kan man fortsætte. Det er nemt at se spøgelser hvis det ikke lige går ens egen klubs vej. Det lever jeg med, men man skal ikke blive ved og ved.
Så stop nu bare dit vrøvl og smut over på en anden side. Du har ikke budt ind med et eneste indlæg omkring fodbold. Kun hyleri. Det er der ikke brug for.

"Jeg er egentlig ligeglad med, om du tror, at jeg er nno89"

Tydeligvis siden du skal oprette 5 profiler.

"Du forsøger at gøre brugere til en anden holdning af dig til grin eller få dem til at se mindre begavede ud. "

Nogle klarer det helt fint selv.


"Jeg forventer faktisk, at det er en anden end dig, som skal behandle det."

Hold da op, hvis du forventer det, så må bold.dk jo adlyde. Du har trods alt krav på alt muligt for de mange penge du betaler for at bruge forum.
Dette er en signatur.
Hold nu kæft hvor er det her morsomt.

Er det fjerde bruger, du har oprettet nu?
København.
Men tag dog kritikken som en mand/dreng i stedet for at flygte fra det som en lille pige.


Det her er faktisk et safe space, så styr lige dine udfald mod kvinder, bare fordi du er blevet ekstremt uretfærdigt behandlet.
Niddets arkivar
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Schelden

jeg har i hvert fald oprettet en del for at trænge igennem. Nu vil jeg prøve at komme med mit syn og give en kritik af ham/hende, og vedkommende har mere travlt med at lege Sherlock Holmes og finde en forbindelse til mig og en anden bruger i stedet for at lade en behandle det.

Og hvad personen ikke forstår, så vil jeg fortsætte, indtil jeg trænger igennem en, der behandler den ordentligt.
Kaffe

Jeg beklager, og jeg gik over streget i min vrede. Det er ikke i orden, og en stor undskyldning skal naturligvis komme herfra, da det er på sin plads.
Det er et forum. Al ære og respekt til bold.forum, men så kan det da for pokker ikke være vigtigere for dig. Jeg forstår ikke hvorfor, du går så meget op i, hvordan en moderator opfører sig. Hvis du ellers agerer nogenlunde normalt selv, så lægger du knapt mærke til, at der er en.
København.
@sir_cummcised

Bare et hint:

Læs på side 1 hvad denne tråd er til, og læs derefter regel nr 11 hvor mail´en står hvor du kan klage over din navnebror.
Kjoebenhavns Boldklub.
Hvad hjertet er fuldt af, svømmer munden over med. Tjek lige dine privilegier, og arbejd lidt med dig selv.
Niddets arkivar
Annonce