Men hvorfor henvender du dig til mig konstant i tråde hvor en diskusion om moderatortitlen er irrelevant? Synes du at det hæver sidens niveau at du braser ind i en tråd hvor jeg debatterer det givne emne, udelukkende for at dreje debatten over på moderatortitlen. Det går jo aldrig mere end 3-4 indlæg før du nævner det. Du braser ind i en tråd og kommer med en dumsmart bemærkning. Da du så får svar på tiltale så er det pludselig moderatortitlen det handler om plus andet tuderi. Synes du selv dit indledende indlæg overholder de retningslinier som du stiller op for andre? Du er jo ret emsig og aktiv med at fortælle andre at de ikke opfører sig ordentligt.
Synes du helt ærlig ikke, at du skulle holde dig for god til at trække den slags kort. Det er jo oplevet adskillige gange, at du selv bryder ind i debatter med provokerende oneliners, der intet havde med trådens emne at gøre. Det har jeg jo også påpeget tidligere.
At jeg gjorde det idag, var fordi jeg synes dit indlæg var så tåbeligt og selvforherligende, at det fortjent en kommentar. Kan du slet ikke selv se det tossede i den slags "min pik er størst" kommentarer ?
Og ja, jeg har tidligere påpeget, og gør det gerne igen, at jeg ikke synes din opførsel går hånd i hånd med din titel her på siden. Som nævnt længere oppe, så provokerer du selv ganske ofte, og holder dig bestemt heller ikke for god til personlige angreb. Det synes jeg bestemt ikke er iorden, hvis du skal kunne dele vandene ligeligt herinde.
Det er jo ingen hemmelighed, at du forskelsbehandler brugerne, det påpegede du jo egentlig sidst, da du gav mig min første -og eneste karantæne herinde. En af grundene til denne var jo, som du skrev, at jeg tidligere havde provokeret og altid stillede spørgsmålstegn ved din funktion. Dette var selvom der ikke var nævnt en eneste af den slags i indlægget inden jeg fik karantænen. En karantæne der også blev ophævet før tid, da jeg skrev og udbedte mig et svar på hvorfor jeg fik den karantæne.
Så ja, jeg har nok et horn i siden på dig grundet din opførsel, ligesom du har det på mig, fordi jeg brokker mig over den.
Det er også fint og det er din sag. Du skal dog ikke afspore debatterne fordi du personligt har et problem. Lad være med det fremover. Der tager du debatten her.
Det er vel ikke kun min sag. Du spiller jo også en rolle i dette. Jeg tror aldrig at jeg har oplevet du én gang har taget noget til dig, og erkendt at din egen opførsel kunne finpudses. Det ender ofte med dumme nedladende svar, hvor det mest af alt handler om at jord "modstanderen" eller latterliggøre ham.