Snak

Mere indhold efter annoncen
Efter at have snakket med en del personer om det - og tilmed spurgt fremmede på gaden - er det mig stadig en gåde, at jeg fik et ban.

Ja, jeg skrev noget, der måske kunne ses som en provokation, men helt ærligt. Den anden bruger, som jeg ikke husker navnet på, skrev, at jeg lige så godt kunne lide min internet-død, fordi jeg var et omsonst menneske. Hvad er det for noget voldsomt noget at skrive? Jeg er seriøst målløs over, at jeg blev banned, men ikke den anden bruger.

Som en af mine kammerater skrev til mig:

"Wow, han er offensiv, ham der Cheech (okay, det var det, han hed red.). Hvorfor er han så vred på dig? Virker jo helt hul i hovedet, at du bliver banned, mens han får lov til at blive. Det lyder da heller ikke som den vildeste provokation i verden, så det må næsten bunde i noget andet også?"

Men sådan er det vel. Var meget oprevet lørdag, hvor jeg skrev og ringede til et utal af mennesker om det, der nok ikke lige forstod, hvordan jeg kunne gå så meget op i et debatforum. "Haha, slap nu af, det er jo bare indebrændte mennesker," var der flere, der sagde.

Det ændrer bare ikke på, at man skal blive behandlet pænt. Jeg erkender hurtigt min fejl, men skal blive dømt til døden af en meget uforskammet bruger, som dog heldigvis blev sat voldsomt på plads.

Jeg ved godt, svaret bliver noget a la "du er jo helt væk" og "piv piv piv", men fred være med det.

Synes bare, du burde tænke lidt over det, SirC. Jeg har tænkt over mit, og jeg vil aldrig nogensinde igen slå noget op, der bare kan minde om en provokation. Men serisøst? At jeg får et ban. Waow.


Wauw!

Hold da op et indlæg.

Du tager sgu bold.dk for seriøst, hvis din verden bryder sådan sammen.

Spurgte du fremmede på gaden!?

Det var en samtale jeg godt gad at overvære. Kan du eventuelt gengive den her på skrift?
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
@ Saglig

Undgå typer som Cheech og Candlebox. De er brødre, arrige brødre, og den slags er bedst at undgå.
http://www.bold.dk/snak/…rt=840&vis=

Foggy
bruger
13. jan. 2013 18:53
svar
anmeld
Sv: Manchester City F.C.
Nu er det jo ham, der begynder på sit pis igen. Hvis han vitterligt ønsker at få nogle tæv, skal han være hjerteligt velkommen. Ellers bedes han hold sin kæft.


Du sagde?

Saglig, hvis det er nogen trøst, så fandt jeg det virkelig underholdende, at du blev sparket ud, så på en måde bliver dit minus til mit plus, og det må jo få det til at gå i 0. Alt er altså i balance.

Og opfør dig så lige lidt pænere fremover. Det var virkelig lavt niveau fra din side af, og jeg håber, du har lært af dine fejl.
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
At typer som dig og Candlebox let får ens pis i kog. Nå, men det er en gammel debat.
moderator
Det virker lidt spøjst at kalde andre for arrige når man selv lover tæsk til højre og venstre.
Dette er en signatur.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Fussball, vil du uddybe din kritik tak?
Dette er en signatur.
Sir,

Kan du ikke bede ham Sover de andre om at tage en slapper med sine idiotiske indlæg i alt der vedrører Brøndby ?

På forhånd tak.
moderator
Hvad er det præcist problemet er? Overtræder han reglerne? Jeg har ikke lige læst alle hans indlæg.

Til gengæld vil jeg meget gerne have at Fussball4ever uddyber sin kritik her i tråden. @fussball?? Var det bare et fjollet udsagn uden nogen særlig sandhedsværdi?
Dette er en signatur.
Man behøver vel ikke overtræde reglerne for at få en reminder fra dig om, at man bør hæve niveauet bare en smule. Hans agenda er ganske tydeligt efterhånden.
moderator
Men hvor er det han går over stregen? Link?

Jeg kan se at I blev sure over at mente at der skulle regler for hvor længe lyset må være gået inden man bliver taberdømt. Har altså lidt svært ved at se at det skulle være særlig lavt niveau, der kræver en irettesættelse?
Dette er en signatur.
Annonce