Snak

Mere indhold efter annoncen
Så Mettes hårde linje er manglende fokus på menneskerettigheder?


Det har jeg ikke sagt.
@Hausser,

Hvor mange millioner døde forudser du, worst case?


Huha. Det afhænger af hvilke worst case antagelserne du er villig til at proppe ind i modellen. Såsom udbredelsesgrad og antal intensivpladser. Men som jeg har lært herinde, så er vigtigst af alt hvad dine følelser fortæller dig. So, you tell me.
Hvad er det så egentlig du siger, Luke?
Jeg synes godt ikke, det er nemt at finde ud af, hvad du mener, og hvorfor du mener det, Luke. Det er alt sammen meget forvirrende.
Niddets arkivar
Haha! En bold.klassiker trænger sig GEVALDIGT på! Okay, her kommer den: Kom dummere.


Det bliver svært, din mongol ;)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Okay, Kaffe, jeg kendte ikke helt ordet parlamentarisk, men ja, vi har selvfølgelig ikke en flertalsregering.

Så flertallet vil kunne styre lovgivningen, ultimativt.

Også udenom regeringen.

Men magten vil i sidste ende bestå af studehandler.

Ikke at jeg har noget problem med det, der foregår nu i Folketinget.

New normal efter det her...?
Os og dem
Alle kan melde sig ind i et parti.
Det er der forbavsende få der gør.
Så når du kritiserer magthaverne, så tænk på at hvis du kan samle 15-20 stykker hvor du bor så kan i overtage en lokalkreds uanset partifarve.
Bare lige når vi nu er løbet af sporet
Er vi egentlig sikre på at Luke ikke bare er Mads Brügger undercover?
Hvad er det så egentlig du siger, Luke?


Jeg har vel forklaret det 3 gange nu. Helt ærligt så skal jeg ikke bruge mere af min karantæne tid på at skære ting ud i pap.
Men magten vil i sidste ende bestå af studehandler.

I modsætning til det bedre alternativ til et kompromis, som er? Jeg tror du skal læse lidt op på det der demokrati.
Annonce