Snak

Mere indhold efter annoncen
At bevidne Pink og Hausser proverbialt (hej Bosse) sutte hinandens fornærmet-ironiske pikke her i tråden giver mig lyst til at bringe en KimTell-klassiker i spil:
Er der ikke nogen nede på bostedet, der kan hjælpe lidt med det der internettet?
Niddets arkivar
Bosse1983

Hvad med Japan?

Hvorfor har vi ikke ladet os inspirere lidt af dem og vidensdelt med dem med mest erfaring?
Selvfølgelig kan man det, folk har brug for håb. Hvad tror du gør ved vores mentale helbred at være indspærret tidsubestemt? Vi risikere at skabe en generation af børn med angst, OCD og social angst.


Øh, du er godt klar over du gerne må gå udenfor, ik?
Vi risikere at skabe en generation af børn med angst, OCD og social angst.


https://gph.is/1Lnsrlr
Niddets arkivar
moderator
@Hausser

Du troede heller ikke på at man vendte tiltagende med erhvervslivet. Det tog ikke skide lang tid at finde frem. Men fremvis gerne din påståede utilfredshed.

"De parametre må jo være en del af den strategi som er lagt, skulle man tro. Det viser sig så desværre ikke at være tilfælde."

Yadda yadda. Du skød dig selv i foden, Hausser.

Du mangler vist også at forholde dig til det alternativ du selv stiller op, med det begrænsede vidensgrundlag man har ift. den udmelding du efterspørger.

"Vi risikere at skabe en generation af børn med angst, OCD og social angst."

Are you kidding!? Er det din nye "krisen får dødstallet til at stige"?
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
CPH-Hotspur

Det er fint nok du køre videre med dit personfnidder.

Kan du ikke referere vores sundhedsstyrelse plan for at få os godt igennem denne krise? Bare så selv jeg kan forstå det?
Hausser vil bare gerne have, at de voksne holder op med at synge, at de også kan være bange.
Niddets arkivar
Hvad med Japan?

Hvorfor har vi ikke ladet os inspirere lidt af dem og vidensdelt med dem med mest erfaring?


Jeg har ingen formodning om at jeg skal få hjernehindebetændelse, men jeg tror jeg går og vidensdeler.

Japan har desuden lukket skoler de sidste dage, og står i et opsving. Bare sådan for oplysningens skyld.
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Kaffe, det kunne nu også være Bøf Jensens (Flammen, eller hvad det hedder nu om dage). Jeg har et tillært mistillidsforhold til alle buffet-restauranter. Sorry.


Manden er god, billig osv., men du ved, at du skal dele den med 50-100 mennesker (+) med tvivlsom hygiejne.

Ligesom med finanskrisen, må vi nok forvente en omvæltning, når Mette har rodet kastanjerne ud af ilden ;).
Annonce