Snak

Mere indhold efter annoncen
Fortsat nedlukning til 28/2. Begrundelsen er mutationer. Med det som begrundelse, kommer vi aldrig til at åbne, da det er en naturlig ting, at vira muterer.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Jens Ringberg har taget noter fra Peter Brüchmann fra Mediano, og prøver at snuppe prisen for årets længste spørgsmål.
Batman Close. London W12.
Det er dømt amatørtime i regeringen og hos de medsammensvorne.

SSI regner stadig på om de små må komme i skole?? Undskyld, men hvornår er det regnestykke færdig? Havde man slet ikke forudset at denne dag ville komme, eller havde man bare sat alle kræfter ind på at anbefalinger for skæg?

Man tror Mette viser stort lederskab ved at holde alt nedlukket. Hun gør det stik modsatte, hun efterlader folk i fortvivlelse og depression, på ubestemt tid.
Det har kun været strammerskruen i månedsvis.

Der var ingen chance for genåbning idag; de havde luftet at den nyeste forklaring ville være den engelske mutation.

Nu beregnes smittetrykket også på en ny måde der tilter det lidt højere da der regnes ti dage tilbage modsat syv - og indlæggelser også inddrages.

Der smides så et måske-ben omkring de mindre klasser, da de ved at befolkningen næppe ville finde sig i at der yderligere strammes i en tid hvor smittetallet er faldet.
-- COYB --
SSI regner stadig på om de små må komme i skole?? Undskyld, men hvornår er det regnestykke færdig?


Nu er jeg slet ikke fan af Mette Frederiksen. Men de sagde på pressemødet, at det regnestykke ville være færdig i starten af næste uge.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
MadsThomsen

Men de sagde på pressemødet, at det regnestykke ville være færdig i starten af næste uge.


Klart, de har jo også haft en skæg-planche at færdiggøre, og hvem kunne da også forudsige at det var noget man skulle forholde sig til og der ville være en snarlig skæringsdato?
Klart, de har jo også haft en skæg-planche at færdiggøre, og hvem kunne da også forudsige at det var noget man skulle forholde sig til og der ville være en snarlig skæringsdato?


Det er så noget helt andet. Du spurgte bare hvornår den udregning var færdig selvom de trods alt sagde det på pressemødet.

Men man kan da sagtens undre sig over, at man åbenbart ikke har lavet lektier og forberedt sig på dette på forhånd. Men jeg tør også godt love, at man formentlig ikke først starter på det arbejde nu. Den er bestilt færdig til næste uge, for at holde utilfredsheden en anelse nede. Det er bare politisk arbejde.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Mink Mette fortsætter med jerngrebet alene for at fremstå stærk. Så skidt med om virkningen er reel.
Jeg tror jeg skal have rigtig meget whiskey i morgen. :)

Det er hårdt at vi er lukket ned mindst en måned mere.

Jeg må dog sige at jeg på ingen måde er så hårdt ramt, som jeg fornemmer mange andre er. At arbejde hjemme gør mig ikke så meget, og min dreng på 7 trives også fint med det. En måned mere klarer jeg uden de store problemer, men man begynder da at savne noget social kontakt udenfor hjemmet.

Jeg stoler på regeringens valg, også fordi der er nogle skrækeksempler derude i form af andre lande.

Min største bekymring er virksomhederne, og de mange, der er i fare for at miste job. Det kommer sgu til at koste med så lang tids nedlukning.


Mink Mette fortsætter med jerngrebet alene for at fremstå stærk. Så skidt med om virkningen er reel.


Virkningen er reel nok - på Mette´s meningsmålingerne..........
Ikast FS / FCM siden 77
Annonce