Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er vild med det der falsk flade på morgendagens etape, der ikke fortjener en kategorisering som stigning. 25 km med 1400 højdemeter...
Mon ikke vi har set det bedste fra Fuglsang, for denne gang. Han har opnået nogle fantastiske resultater, men han virker ikke som den samme rytter, som vi så sidste sæson. Han skulle toppe i april (eller bare i Ardennerne), men jeg kan ikke se ham lave en top-5 på søndag.
De sidste to sæsoner har han virket sulten med tænding i øjnene. Den har jeg ikke set i denne sæson.
Jeg tror Fuglsang går efter OL og ikke så meget andet.
Bare rolig, Nick. Servicen kan genoptages under både Romandiet og Dauphine, hvis han når så langt.

Og enig ang. Fuglsang. Jeg tror også, det er OL or bust i år og så tager han den derfra. Med det sagt, tror jeg nu nok, han skal køre et fint løb på søndag.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Breaking Froome watch: Han er i udbrud i dag, så håber om en Giro-gentagelse lever.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
haha, jeg skulle lige til at skrive at Froome watch bliver spændende i dag
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Nu lærte jeg endelig at holde af Dan Martin under sidste års Vuelta, og så laver sådan noget pjat. For helvede da.
Træerne voksede desværre ikke ind i himlen for Froome watch, for efter et ellers lovende udbrud, blev der puttet yderligere 14.32 i banken i dag.

41.36 efter samlet.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
:-)))))

Blot for at være helt og aldeles med; hvorfor kalder du det Froome watch ?

Selv når han får læsterlige tæsk, afskyr jeg manden.

Plejer ellers at få ondt af de, som jeg ellers ikke bryder mig om, når de får stryg, men i Froomes tilfælde er det simpelthen blot anderledes.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Han holder vel bare øje med ham. Læs hans bog, så er der risiko for knapt så stor afsky.
Annonce