Snak

Mere indhold efter annoncen
Men det forlyder nu, at Van der Poel tager røven på alle og stiller op alligevel!

Det ville virkelig være spændende! Men det vil også være sæsonens første løbsdag.
moderator
Ærgerligt en af danskerne ikke fik Mohoric´ hjul. Voldsomme sidste 20 km.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Hvor er han vanvittig på nedkørsel. Det er som at se Paolo Savoldellis evner nedad, hold da op. Vanvittig sidste 20 km.
3 slovenere i top 10, og 2 danskere.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Han fik også lidt rigelig hjælp på det flade indløb, synes jeg. Men det var en vild nedkørsel!

Og dælme også stærkt kørt af Søren Kragh, der runder Poggio som forreste mand efter at have siddet langt nede i bunden.
Det var ærgerligt for Kragh, at Pogacar stadig havde kræfter til at lukke hullet.
Mads P. forsøgte sig med en lang spurt igen, men denne gang gik den ikke, men stadig en flot debut. Forhåbentlig stiller Trek med både ham og Stuyven næste år.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Imponerende angreb af Søren Kragh. Havde han haft en hvilken som helst anden rytter i verden end Pogacar i hjulet, tror jeg han havde kørt væk. Om det havde holdt hele vejen er selvfølgelig ikke til at sige, men der var godt med bund i. Han må meget gerne køre et Flandern Rundt uden uheld i år.
moderator
Flot af Kragh og Mads P. Det duftede en overgang af dansk sejr, da Mads P kom med op over Poggio.

Vildt af van der Poel. Hvornår har han sidst kørt et landevejsløb?
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Paris-Roubaix 3. oktober. Det er voldsomt. Jeg mindes ikke at have set noget lignende tidligere. Spørgsmålet er, om den lange skadespause egentlig kommer ham til gode senere på sæsonen.
moderator
Det er helt vildt. Så kører han lige 300 km., og snupper en podieplads.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
moderator
Frygteligt med Colbrelli i Katalonien. Har modtaget hjertemassage efter etapen, men skulle heldigvis være ved bevidsthed igen.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Annonce