@ Halil
Ja det virker som om, at TV2 ønsker så lidt berøringsflade med seriøsitet omkring Tour De France, så man spørger sig selv om det er fordi de ganske enkelt ikke ved hvad de har med at gøre. ´Studiet´ virker nærmest som en holdestation for ligegyldigheder baseret på den frygt, at det måske bliver en anelse for teknisk det de snakker om nede i Frankrig.
Studiets debatter, hvis man kan kalde det det, varer jo ca. 30 sekunder hvorefter der bliver klipper til en top 3, eller et klip fra ruten tilsat musik - de selv synes er så velvalgt. De er så bange for at komme til at se dumme ud.
De længste sammenhængende indsalg fra studiet er jo der hvor de snakker med de 2 personer der skal op på simulatorcyklerne. Håbløst uinteressant.
Jeg tror ikke de tør andet. De er bange for at vi ikke kan være med, hvis de bare har en debat der varer mere end 1 minut.