Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er længe siden den blev hevet i stykker.

Han kører hos Concordia nu. Om han er på pro-kontrakt eller ej, aner jeg ikke. Var heller ikke klar over den regel.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Jeg kan huske tilbage dengang hvor Siutsou vandt U23 VM. Der vidste de ikke hvem han var, fordi det blev stavet helt absurd anderledes.

Bagefter fandt de dog ud af det, og han havde opsagt sin Pro-kontrakt et par måneder inden løbet, for at få lov til at køre det. Han var i øvrigt overlegen igennem hele løbet.
Silkeborg IF
Belgiens trup er udtaget, og Boonen er ikke blevet klar.

Gilbert får 3 hjælpere fra OPL med, og generelt er det et ganske hidsigt hold de sender.

Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), Johan Vansummeren (Garmin-Cervélo), Nick Nuyens (Saxo Bank-SunGard), Greg Van Avermaet (BMC), Björn Leukemans (Vacansoleil), Jurgen Roelandts (Omega Pharma-Lotto), Kevin De Weert (Quickstep), Olivier Kaisen (Omega Pharma-Lotto) og Klaas Lodewijk (Omega Pharma-Lotto).


Trist Boonens skade sætter en stopper for deltagelsen, men personligt er jeg glad for han ikke bliver verdensmester.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Ah overlegen mener jeg nu ikke Siotsou var. Klart at han var stærk, men løbet blev i den grad tegnet af Dekker og Mads Christensen, men de blev taget på sengen af netop Siotsou. DK og Holland var iøvrigt de to stærkeste hold i det løb, hvor Matti også endte på 6. pladsen.

DK u23 kan sagtens blande sig. DK har nogle fremragende årgange på vej, hvilket blev understreget af en tredjeplads i årets nations cup (hvilket gør at vi er et af fem lande der stiller med 6 ryttere). Hvem der skal køres for tror jeg er meget åbent og bliver nok afgjort af dagsformen. Selvom Juel virker stærk for tiden (samlet 8´er i Tour de l´Avenir) er det nok mere et løb der passer til Lander.
Iøvrigt et ubehageligt godt hold Belgien stiller med...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Goss, Haussler, O´Grady, Cooke, Gerrans, Rogers.

Ufatteligt stærkt Australsk hold.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Hvad er billet priserne, eller hvor kan jeg se? Kan sgu ikke lige se mig ud af hjemmesiden.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
-
Never mind, vi fandt det.

Zidanes y Pavones har vundet to VIP billetter til os, så vi dukker også op om søndagen.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Det bliver grande. Nu skal vi bare finde nogle Nicki Sørensen masker!
- Som et træ der ikke vil brænde Ligesom en by vokser vi sammen På en pude i ly for larmen Får et billede skiftet ramme
Annonce