Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor sender Eurosport ikke fra Gent-Wevelgem?

Håber lidt at Matti, kan gentage hans flotte podieplads fra sidste år.

Men med Sagan, og Spatacus i form, så bliver det ikke nemt.

Men jeg håber.
\\\\\\\" Hendo er et løbesvin \\\\\\\"
moderator
TV3 Sport sender fra kl. 14.20.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Solidt udbrud
Jeg kan ærlig talt ikke forstå den her hetz mod lesbiske. Jeg er en kæmpe fan af deres film
Tak Repos,


Men er vist ikke inden for sende-radius!

Er der nogle saxo-bank folk med i udbruddet?


EDIT.

Fandt et link.
\\\\\\\" Hendo er et løbesvin \\\\\\\"
moderator
Breschel sov desværre, da dagens udbrud kørte afsted. Ærgerlig, for han virkede ellers til at være velkørende. Nu snupper Sagan formentlig sejren.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Romain Bardet på 22 år blev samlet nr. 12 i Criterium International. Jeg havde fornøjelsen af at overvære et træningspas med nogle af AG2Rs unge ryttere sidste sommer. De trænede på en grum stigning i Alperne, og jeg fik en snak med deres træner, der stod på toppen.

Han fremhævede netop Romain Bardet, som én man skulle holde øje, og det ser ud til, han lever op til trænerens ord.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jeg så ham lejlighedsvis sidste år, især under Tour of Turkey. Han ser ud til at være en glimrende angriber opad.

Generelt går fransk cykelsport en spændende tid i møde, når det handler om klassementryttere. Pierre Rolland står foran en Tour der for alvor lægger op til at han skal køre stenhårdt efter klassementet. På topniveau er der vel kun 3 eller 4 der klatrer ligeså godt som ham.

Derudover viste sidste års gennembrud Thibuat Pinot også fin form undervejs i Catalunya. Han bliver også spændende de næste år.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
BMC´s line-up til søndagens Flandern Rundt bliver eftersigende følgende 8 mand:

Gilbert, Hushovd, Burghardt, Oss, Phinney, Quinziato, Schär og van Avermaet.

Frygtindgydende hold med 2 eller 3 potentielle vindere, og med kræfter til at holde sammen på det meste. Flere af "kaptajnerne" ser dog ikke ud til at have ramt formen perfekt, men holdet burde vel kunne byde op til dans med de navne.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Hmm... hvad er oddset for en Sagan sejr imorgen? ;)
Brøndby IF Everton FC
Annonce