Snak

Mere indhold efter annoncen
Det her er nok en af de fedeste etaper jeg har set længe, MEN det kan meget vel resultere i et af de kedeligste Tour De France.
København.
Tour de France ledelsen bør få på puklen for det her, selv med nogle af de aflyste paveer.


Det er ikke ledelsen, der bestemmer, hvordan vejret skal være. I høj solskin var der næppe kommet så mange styrt.
Kedeligt? Som det ser ud nu skal Contador og Co. da virkelig angribe.
For cykelløbets skyld håber jeg at Nibalis gruppe holder minuttet ned til Contador og Co.

Fandme flot reddet af Gallopin.
Det er helt galt så mange reklamer, der er på mit ITV-stream. Man kommer virkelig til at savne TV2!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Stadig ikke fundet ud af, hvad der egentlig er sket med Contador?
København.
Godt de bliver hentet om lidt, ellers skulle jeg potentielt købe mit første hus af SotD. Det magter jeg ikke.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Det er, ja, da nærmere blevet endnu mere spændende - de får rigtig rystet posen og Nibali ser sej ud. Så Contador skal vise hvor skrap han er, plus Belkin-holdet, Porte og flere andre kandidater kan komme i spil. Modsat løbet hvor Froome i bedste Indurain-stil knuser dem i enkeltstarten og lige så stille sidder i et stabilt tempo og tager bjergene et for et.

Bliver VM en fiasko for Brasilien.. Jeg krydser fingre for Argentina mod Tyskland i finalen..
Hvor det dog en fantastisk situation for Astana. De har deres to bedste folk med fremme.
Godt de bliver hentet om lidt, ellers skulle jeg potentielt købe mit første hus af SotD. Det magter jeg ikke.


Nej, det ved jeg sgu heller ikke om jeg gør for at være ærlig :)

Men du har ikke fået læst nyheder nok efter du kom hjem, for Demare er da helt skævt også :P - Ja, jeg ved godt at mit Kristoff bud også er lort :)
Silkeborg IF
Annonce