Snak

Mere indhold efter annoncen
Du læser vist hvad du vil læse uanset hvad.

Du bør i øvrigt skære ned på dine stråmænd, hvis du vil tages alvorligt fremover.
Mvh.
Heh, Burro. Men nu er den slags også lidt svært, når man end ikke er klar over betydningen af helt elementære ord, man vælger at bruge i sine indlæg. Hvad det vil sige at lyve - som ellers ligner yndlingsreaktionen (og konklusionen) fra brugerens side - er f.eks. en ret tricky størrelse. Det kan bl.a. læses på side 54 i denne tråd.

Jeg er i øvrigt fuldt bevidst om det helt åbenlyse spin, venstrfløjsdebattører er i gang med, i forhold til netop ikke at foholde sig åbensindet til de udfordringer, samfundet står med på integrationsområdet. Spinnet går ud på at plante en negativ holdning til emnet generelt, således at den ikke ønskes debatteret længere. Det er åbenbart den sides sidste desperate forsøg på at fjerne fokus fra, at deres velmenende holdninger og argumentation, desværre har vist sig at være begrænset til at fungere i teorien. Tiden er dem dog imod, al den stund at problemerne ikke bliver løst, hvorfor det at forsøge at tie det ihjel, kun skaber en endnu større platform, DF alene kan boltre sig på.
Manden er farlig- og det er hans mor vist også:

"Dette har på ingen måde været min hensigt, lyder det fra 19-årige Mathias Grøning. Han ønskede ikke selv at tale med Ekstra Bladet, men fik sin mor til at læse et brev op, der ligner en undskyldning."
Did he say making fuck?
Du lyver Matias! Du lyyyyyyyyyver!!!!
When you drank the world was still out there, but for the moment it didn’t have you by the throat.
Med det link får du egentlig ganske godt mejslet min pointe i granit.

Jeg er flad af grin. Virkelig!
Mvh.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det hele er fabrikeret.

Overfaldet på Westergaard - glimrende historie han har lavet sammen med politiet.
Dødstrusler og efterfølgende anholdelser - fabrikeret af Pia K. og politiet!

Hold da op. Hvis det er den yderste venstrefløjs svar på den slags svineri, så er det sgu ikke underligt, at DF har 6 gange så mange mandater som dem (EL).


ps. Ægte danske hvide højre-nationalister har naturligvis ret til at true muslimer. De her suspekte sorte muslimer fra Somalia skal ikke true danskere.
Det er sådan det hænger sammen..eller det dér. Christ.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
"Du bør i øvrigt skære ned på dine stråmænd, hvis du vil tages alvorligt fremover"

- Arh, du er bare lidt langsom, Kusk. For resten en lækker omgang racisme, der er blevet fremvist af DF (brugeren, ikke partiet). Altså, skulle man tage bullshit-versionen dansk sprognævn har defineret til indtægt.
Åhh ja - den "brede definition" som vi kan klæbe på alle vi ikke kan lide.

Det er smukt.
Mvh.
Mors undskyldning var åbenbart ikke god nok.

http://ekstrabladet.dk/n…1302217.ece
"Hvis det er den yderste venstrefløjs svar på den slags svineri, så er det sgu ikke underligt, at DF har 6 gange så mange mandater som dem (EL)."

Det har intet med sagen at gøre. Nej det handler om at et flertal af individer i landet er dummere en lort og lider af angst....Levebrøds politikerne fra højrefløjen har kronede dage- tak hjernedødhed!

http://www.youtube.com/w…y2n4SkWQiNc - Ledende figur i regering

Heldigt for regeringen at de, i den grad, har en personlighed der taler deres vælgers sprog.

Did he say making fuck?
Annonce