Snak

Mere indhold efter annoncen
"Det er så pinligt at et parti som er populært i befolkningen ikke ved, hvad ytringsfrihed er."


Andet kan man desværre nok ikke forvente af et parti, der blander nationalisme og socialisme - 2 ulækre ideologier.
De nationalfikserede socialister i DF fortsætter deres kamp mod ytringsfrihed - men dropper parabol-forbud - i stedet skal arabiske tv-stationer helt have blokeret deres signal i Danmark:

http://www.berlingske.dk…-arabisk-tv
Gad vide om danskere gerne må tage rugbrød med på ferie så?
Mvh.
Haha. Gad vide om de er så dumme, eller om de bare taler imod bedrevidende for at piske en stemning op som i sidste ende kommer dem til gavn.
Hun er ved at blive som Glistrup var på sine gamle dage.
Rablende skør.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hun kan blive ligeså skør som hun vil. VK bakker op.
»Det er ikke hensigten at forbyde folk at se det, de gerne vil. Hensigten er at forbyde det, der fremmer had i samfundet« - Pia K.

Selvmodsigende og komisk på en og samme gang... Glistrup sammenligningen er ikke så gal igen.
NEJ til slutspil i SuperLigaen - det er en joke!!! Topplaceringerne skal ALTID afgøres via normal struktur.
Gad vide om Pia regelmæssigt ser disse to kanaler? Hun må jo bedømme ting på en oplyst baggrund, ikke sandt.
"at beboerne alene får deres nyheder fra disse to TV-stationer. De har derfor ingen fælles referenceramme med os andre"

Øh, hvilken fælles referenceramme er det damen taler om?? Er det tv2, er det DR?? Hvilket årti lever hun mon i??

Jeg skal ikke udelukke, at der bliver udsendt noget rigtig skidt på, disse arabiske kanaler, men at tale om tv som en fælles referenceramme er da i den grad skudt forbi.

Hvis integrationen starter med, at vi alle sammen sætter os ned, og ser "De røde heste" på DR 1, lørdag aften, ja så er jeg nok temmelig langt fra at være integreret.

Gad vide om Pia regelmæssigt ser disse to kanaler?


Hun ser nok mere DK4 og TV2 Charlie.

Annonce