Snak

Mere indhold efter annoncen
Men dog et forslag, som S-SF er lune på (de har vist endda selv forslået noget tilsvarende). Det er vel den røde den røde del af DF´s politik, der slår igennem her.
DF-underholdningen fortsætter:

http://www.24.dk/article…cleId=10322

Måske mangler de ældre muslimer saft og kage..
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0 Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5 Brøndby IF-fck: 5-0 agf-Brøndby IF: 0-7
Jeg har efterhånden på fornemmelsen at hver ordfører på DFs gruppemøder skal fortælle hvad han/hun har gjort siden sidste møde for at genere muslimer mest muligt og dermed holde kog i den debat der er DFs levebrød.

Sundhedsordføren står nu ikke til skældud af Thulesen Dahl.
From where you are now i dont think you can go wrong.
Det undrer mig gang på gang, hvorfor journalister ikke spørger nærmere ind til dokumentationen for politikernes påstande.

I nærværende tilfælde Liselott Blixt påstand om at riv og bid forekommer ofte. Det må hun da dokumentere.
En fisselatte, tak.
DR 1 nu. Helle VS Pia.

Hvor er det plat, at hver gang en får ordet skal der være en grinepause til de mest vage indspark.

Specielt Helle har nydt godt af det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sådan en debat skal helst holdes uden publikum.
Løkke får vist ikke meget modstand til valget, medmindre hts lægger sin arrogante attitude væk.
Pia har måske de forkerte holdninger, men hun sælger dem noget bedre.
1961: Spurs-Gornik; a group of Spurs fans dressed up as angels and began singing Glory Glory Hallalujah. less than an hour later the words had already morphed from "Glory Glory Hallelujah" to "Glory Glory Tottenham Hotspur"
Jeg synes netop også Helles attitude er irriterende. Desværre tror jeg, at den går direkte ind hos en stor del af befolkningen.
Jeg studsede netop om det samme, Helle virker meget arrogant og bedrevidende. Ordstyreren er elendig, de snakker og snakker om ingen ting..
ARSENAL Guldøl Fi....lantropi?!?
Hvorfor i helvede skal publikum klapper og huje over det mindste?

Er det en gymnasie debat eller hvad!?

ØV!

edit:

"Tage de rigtige beslutninger" siger Helle.

Dem glæder jeg mig til at se. Der skal tages nogen alvorlige beslutninger for fremtiden, med den arbejdsstyrke og dermed indtægter i forhold til folk som skal "forsørges" i fremtiden.

edit:

Det er sgu da Søren Kaster som er ordfører!!!
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
åhhhh Helle, du skal aldrig være statsminister!
“Winning trophies has made me put on weight.” - Rafael Benitez
Annonce