Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha Matias. Kan levende forestille mig det komiske udtryk, da sms´erne begyndte at tikke ind!
Mvh.
Jeg synes det er god stil. Af dem begge to. Hun er pige med et kernesundt liberalt syn på livet. Også når det kommer til det. Jeg kan forestille mig - for at holde en anden tråds tema varmt også i denne - at han vil blive husket som "Bloggeren".
DF får kamp til stregen ved næste kommunal-valg. ;-)

http://jp.dk/indland/ind…2461299.ece
\"zzzZZzzZzz...\"
Han er sgu skarp, ham Daniel.
- Vi er alle danskere, før vi er noget andet. Før man er akademiker er man dansker, før man er arbejder er man dansker, og selv om jeg er studerende, er jeg først og fremmest dansker, siger Daniel Carlsen og tilføjer:

- Men på trods af det, så hører vi kun om partier, der kæmper for enten arbejderne eller akademikerne, "de rige" eller "de svage". Vi hører aldrig om nogen, der kæmper for danskerne. Men det gør vi.


Men det er da også meget typisk nazistisk at definere en bestemt befolkningsgruppe og så kæmpe for den.
Jeg finder det komisk, at man erklærer sig som nazist, når man har et jødisk navn.
Mvh.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad er det egentlig med nazister og miljøet?
JP´s blogsektion er faktisk meget interessant (og ikke mindst morsom).

Hvis jeg keder mig en halv times tid, klikker jeg gerne ind på Morten Uhrskov Jensens blog, som jeg må indrømme kan være ret god underholdning. Nogle gange er han barnagtig og perfid, andre gange rammer han lige i centrum af debatten. Kommentarerne til hans blog er derimod legendariske, hvor der bliver skrevet indlæg fra folk hvis længde får bold.dk´s fineste til at gå kolde. Samtidig vil enhver der nævner noget tilnærmelsesvis venstrefløjen eller socialisme generet, blive overdynget af svinere fra en hob af særdeles højreorienterede folk, hvem jeg kun kan forestille mig er folk uden arbejde. For med det tidsforbrug de må have derinde nægter jeg simpelthen at tro på de kan passe et fuldtidsjob.

Samtidig er der også flere af disse brugere der sidder med den gyldne løsning til alle vores problemer, og reklamerer herfor.

Det er enormt underholdende læsning hvis man keder sig indimellem, uanset politisk ståsted.
Hvad er det egentlig med nazister og miljøet?


Det er meget naturligt. Hele deres teoretiske fundament er bygget op omkring "naturens orden", og derfor er de naturligt nok meget miljøbevidste i det meste de gør. På det område adskiller de sig ikke fra den øvrige venstrefløj.
Mvh.
Klart. Tak. Måske man skulle lave en alliance:)
Er Carlsen et jødisk navn? Der kan man sgu bare se. Hvor i alverden ved du den slags fra, Kusk?

Annonce