Snak

Mere indhold efter annoncen
Nej - men det er Daniel! Og det betyder i øvrigt "Gud er min dommer", hvilket igen er lidt komisk, når man vælger at blive nazist.
Mvh.
@Kusk

Nu er det jo efterhånden alment kendt at "vi" definerer "den naturlige orden" som den hellige vind blæser. ;-)
\"zzzZZzzZzz...\"
Flot lavet af mig. Selvfølgelig.

For også at være relevant for tråden, så får Malene Wind opbakning fra sine chefer. http://politiken.dk/poli…ine-chefer/
Gad vide hvad Pia synes om det?
Der er godt og skidt ved Morten Uhrskovs blog. Jeg har endnu til gode at se ham blive "taget ud", og da jeg jo er en sucker for det gode argument, fremstår han derfor som lidt af en vinder. Til gengæld vinder han ikke ved - fra tid til anden - at formulere sig på en måde, at det er svært ikke at erklære sig helt enig eller helt uenig med ham, og på den måde får han ikke fat i nuancerce. Det synes jeg er drønærgerligt.
Den forstår jeg ikke helt, jbkaffe? Udfra egne principper havde de vel netop argumenterne på deres side - det vil enhver sejrherre jo i princippet have udfra deres logik.
Mvh.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Gud er min dommer"

- På hvad? Hebraisk? Hvordan siger man "Gud er en ommer"?
Der er nu fantastiske kommentarer til Uhrskovs blog. Jeg kan vælge det første det bedste indlæg og indenfor 10 kommentarer finde sådanne to guldklumper:
Hvis man må foreslå næste blogs emne: Hvad med at tage fat på Jelveds “kariere” og de radikales synderegister og alle de tab, ulykker og dødsfald de har påført danskerne.

Efter min mening er de radikale skyldige i meget. Og er det ikke som om de har blod på hænderne?

Pind og Wind er ikke nær så slemme i sammenligning.

Nej, det skulle han ikke! Men det skulle du faneme!
Søren Pind er (ligesom DF) idag næsten de eneste der vil os danskere det godt! Og DU burde mere end nogen anden forstå det. Det er grotesk som hetzen mod os der er danskere med erfaring bliver trynet uafbrudt med perfide angreb og påatande om at vi er særligt “højreorienterede” o.s.v. VI er danskere, vi ønsker alt godt for unge, syge, svage, ældre DANSKERE - forstå det dog!!!! Hvor er der dog mange syge venstresnoede i landet. Trist, at DU nu er på vej over til dem.
@Kusk
Det er komisk at udtale sig om naturens "orden", når man mangler grundlæggende viden omkring den.
Og mener du "venstrefløjen" eller nazisterne når du snakker om egne principper?

PS.Hvilken logik?
\"zzzZZzzZzz...\"
Hvis den ikke allerede har været luftet, så bør den formentlig:

http://jp.dk/opinion/kro…2350986.ece
Matias, hebræisk ja!

Qalel er mit bedste bud!
Mvh.
Annonce