Snak

Mere indhold efter annoncen
Maori Krarup: "- New Zealand er et vestligt land. Derfor virker det skørt at lave maori-ting. Alle tier på grund af politisk korrekthed. Det er ærgerligt, skriver Marie Krarup i en mail."

Tro på det.
Jeg er sgu stadig ikke kommet mig over hendes ekstreme dobbeltmoral.

På den ene side latterliggør hun det oprindelige folk. Samtidigt harcelerer hun over indvandring til landet. Det er jo helt væk.

Er det kun den hvide indvandring der er ok? Hvad faen tror hun de hvide immigranter gjorde ved den oprindelige befolkning? Hvad sker der for hendes tankestrømme? Det er da helt hjernedødt.

Vi bør sende en national undskyldning til NZ hvor vi samlet lover at grine højlydt og pege fingre af hende ved alle givende lejligheder.

Ufatteligt at man kan være så gammel - og alligevel så ensporet og ureflekteret.
Marie Krarup og Katrine Winkel Holm

http://ekstrabladet.dk/n…1783592.ece

Nu har det jo aldrig været en forudsætning for bold.dks debat, at man ved hvad man taler om... > https://twitter.com/crackbaby1312/status/983805501262716929?s=21
Familien Krarup. I Nazismens tjeneste?

Ufatteligt at en folkevalgt dansk politiker citerer en dansk nazi-loving digter i indledningen til et blogindlæg.

Simpelthen Himmelråbende Absurd.

Jeg kan slet ikke beskrive hvor meget afsky jeg føler for Krarup. Føj for den lede.

Og jeg er endda med til at betale både hendes løn og hendes ture rundt i den forfærdelige verden der er åh så dårligere og dummere end Sønderjylland.

Jeg bliver nødt til at slå mig på flasken nu. At læse hendes makværk af en tanke- og vidensmæssig brækklat var dog alligevel en ualmindelig grim afslutning på en ellers fremragende dag.


Tilgengæld har Krarup helt fantastiske stats i FIFA eller Football Manager eller hvad fanden det hedder.....*Messi Messi Messi!*

Det er nu alment kendt den danske virkeligheds/selvopfattelse de senere år har ladet sig inspirere af den nordkoreanske ditto. Forskellen er blot at nordkoreanerne har A-våben, så dem skal man ta´ lidt mere alvorligt...

point being - der ingen grund til at drikke sig en tur i hegnet pga Krarup.
Brasil: Flamengo, Vasco, Fluminense, Botafogo (100% Carioca) Rio > Säo Paulo MENGÃO TRI DA AMÈRICA: https://www.youtube.com/watch?v=1RlVt8zJhXQ
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ganske god humor oven på Marie Krarups blog:

http://rokokoposten.dk/2…s-ritualer/
Husk at drikke vand!
Så er den helt gal igen.

Så vidt jeg kan stykke sammen af diskussionen på Morten Messerschmidts Facebookvæg (http://www.facebook.com/…omments=169) er det noget med at de radikale vil støbe den 1.000 år gamle statue af Holger Danske om til et tag til en minaret.
I have a cunning plan.
Hmm - anslået vægt på 1500-2000 kg, der dog er inklusiv murstenssokkel.
https://www.facebook.com…e=1&theater
Kg-pris på ren bronze på 35 kr.

Det hotel er ved at gøre sig en god handel...
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Fin overensstemmelse mellem hvor kløgtig hun ser ud og hvor kløgtig hendes bemærkning er.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Annonce