Redigerettors 14. sep 2017
Det skal være en del af en større pakke, og i og med ghettoerne samtidig skal brydes op, sker det helt naturligt at folk må finde et andet sted at bo. Det har man eksempelvis gjort, med succes, i Aalborg øst.
Hvis ikke de, der ikke har arbejde eller er under uddannelse, ikke tager imod tilbuddet, så skal der tilgengæld lukkes for statskassen.
Din tur.
Kan du ikke fortælle hvilke skoler der er tale om?
Så din kilde er en tvivlsom dokumentar? Synes du selv det bør være et retvisende billede på hvordan tonen er? Har du ikke lige selv afvist at hende DF´eren (med voldtægter og overfald) skulle være udtryk for den generelle tone på kritikernes side?
Jeg er stadig spændt på hvor langt du vil gå.
EDIT: Og nej. "Prøv Google" er ikke et svar. Du kom med påstanden, det er dig der skal bevise det er rigtigt. Ikke mig.
Native American
Soar like an eagle, sit like a pelican
Don’t call us Indians
We're more like West Eurasians crossed with Siberians