Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Saml nu de kager op igen Bosse.
Dette er en signatur.
Hvem kan ikke godt lide at gennembanke en død hest?

Sandhedsvidnerne fra EB har interviewet en direktør. Fra Boliga!

https://ekstrabladet.dk/nyheder/samfund/boligpriserne-gaar-amok-overhaler-priserne-fra-foer-krisen/6956775
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Halil, nu spørger jeg bare lige hurtigt :

Hvorfor læser du Ekstra Bladet?

Når jeg spørger, skyldes det at jeg gerne vil vide, hvad mine skattepenge går til.
Jeg har smidt en milliard efter dig..
..og du læser Ekstra Bladet?

Er der en rimelig forklaring? Eller.....?
God knows that he won´t arrive
Det let
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Altså bare sådan noget murmeldyeagtigt?
God knows that he won´t arrive
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg erindrer ikke, at nogen i tråden har stillet insinuerende spørgsmål ved juleønsker om en perlemorsbelagt andepresse eller tilsvarende, Sir., så jeg er ikke helt med på, hvad der foranlediger denne opfordring til overskud.

Hvis du prøver på at sige, at Kim Tells evige løgne omkring temaerne muslimer og venstrefløj, er det der holder niveauet oppe i tråden, er vi nok bare uenige. Hvis det er problematisk at jeg kalder ham racist, er han jo ikke uenig. Han mener bare at definitionen trænger et facelift, så han ikke selv falder under. Muslimbashing, og lemfældig omgang med sandheden i det ærinde, er jo blevet sådan en folkelig hyggepsykose og derved mainstream, hvilket passer dårligt med det aldrende derogativ. Især her til jul.
Cirka.

Så er jeg klar til imorns, hvor din investering gir afkast.

Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
»Evige løgne,« og »racist!«

Ak ja...

FREM for alt
Fint, at du selv har nederen over det.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
moderator
Men Bosse, du må da kunne mere end hvad du præsterer pt. Jeg har da aldrig set dig hylet så meget ude af den. Du argumenterer jo ikke engang længere. Det er jo bare skingert og så vinder Hitler.
Dette er en signatur.
Annonce