Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
@ Duck

Snitter kan nok holde den kørende nogle døgn, men en helt måned er næppe anbefalesværdigt. Nu går de, der fejrer Ramadanen, ikke igennem en helt måned uden at hverken vådt eller tørt. Der bliver indtaget rigeligt efter mørkets frembrud.

Problemet er, at Støjberg lige igen skal hive laveste fællesnævner frem. Der er selvfølgelig også et stykke tid siden, hun har været ude med riven.

Man behøver ganske rigtigt ikke statistik for at vide, at kroppen fungerer bedst med mad og drikke. Det, jeg efterspørger, er hvorvidt hun har sat sig ind, om det er evidens for at Ramadanen påvirker det danske arbejdsmarked negativt. Det disker hun mig bekendt ikke op med.

Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Hvor har hun det fra, at mennesket behøver mad og drikke for at fungere optimalt?

Hun har vel set for mange reklameblokke på TV2 inden Vild med dans.

https://youtu.be/b2UrushQ86I
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
#SekulariseringAnno2018

#StopRamadanenHvadMedBNPen
Jeg har flere kollegaer som følger diæter som indebærer flere dages faste hver uge (2-3 hverdage).

Derudover har jeg flere som har så elendigt et fødevare indtag, at en faste nok ville være at foretrække i forhold til produktivitet, frem for at de adskillige gange går sukkerkold hver dag.

Dem bliver der dog ikke taget stilling til....
@bendixboogie

De er nok ikke muslimer... og så er de ikke sjove at jage.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej, for Inger er simpelthen muslimhader. Hun jager og hader alle muslimer. Fy føj, de skal jages de klamme muslimer.
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
moderator
Tag dog stilling til hendes udtalelser, i stedet for at opføre dig som et forurettet barn.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Hun er blot ligeså unuanceret som dig og en håndfuld andre tosser på bold.dk.

Hun gør, det hun skal for at hælde benzin på bålet. Hvad din agenda og formål er, ved jeg ikke.
Pinkster er jo bare et forurettet og forudindtaget barn, Repos. Ungerne han underviser har indset hvor modbydelig han er, og antageligvis overhalet ham intellektuelt, før de rammer 5. klasse. Vejen frem er fed dumskalle-ironi og sarkasme. Det og KONSEKVENSER, masser af KONSEKVENSER. Hvordan skal man ellers holde styr på 30 unger der har parkeret én?
Er man helt sikker på, at Europa ville blive bedre af at man havde en 10 meter høj mur rundt om kontinentet således at ingen immigranter kunne komme ind? Selv hvis muren ikke havde nogen synderlige omkostninger tilknyttet og afgav kraftigt stød, således at ingen, undtagen de mest dristige og værdige kunne smutte ind måske?


Bliver dit hjem bedre af at have en lås på porten og fordøren, hvis du bor (skal vi sige) i den livlige ende af Istedgade? Bliver Harvard bedre ved at man sorterer i ansøgerne?

Annonce