Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg havde tolket den ´ikke-nødvendige´ transport til også at omfatte eksport. Men der er rigtigt nok ingen begrænsninger på varer som det ser ud nu-
Gods fritaget. Det er ret ligetil.
Bortset fra at du laver en Cirkusrevy ud af mine argumenter, Blackie, har du ret.

Erhvervslivet kan ikke bruge 23k til meget.

Jeg kræver jo ikke højere beløb fra staten blot en ansvarlig økonomisk politik i denne her krise. Som ikke kuldsejler landet.

Ja, det tror jeg blå blok havde leveret.

Vent og se hvad der sker i morgen.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Ja, det er BS, der får dig til at fremstå latterlig. 100 procent.
Niddets arkivar
Spider, kan du nævne mig en eneste civiløkonom i verdenshistorien der har taget ansvar for andet end kurver og procenter og som selv har hjulpet verden videre og ikke bare leveret excel-ark på excel-ark til makulatorer når de er blevet misbrugt af politikere?

Og Kaffe, kan du nævne andre bartendere end Humphrey Bogart der har gjort tilsvarende efter deres gode råd til halvdrukne kunder?

Næh, vel, for det er altid jurister der kan og tør.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Marius Fiil?
Niddets arkivar
Trist, i øvrigt, at se den nuværende situation bringe det kimtellske frem i dig, Steve. Lagt oven i resten af dine uvaner efterlader det sgu et usselt indtryk.
Niddets arkivar
Hvorfor spilder du så tiden med at bræge på et internetforum, Steve? Hvorfor er du ikke ude og redde verden?
En fisselatte, tak.
Det er jeg også Faberge men jeg er jo samtidig nødt til at holde øjne med hvor det almindelige menneske befinder sig lidt som Barton Fink.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Men Kaffe-boy jeg har et fremragende råd til dig. Læs dine posts igennem og kig dig i spejlet og vupti så er vi lige.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Annonce