Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu vi snakker udenrigsminister, kan jeg anbefale at se doku´er i tre dele med Per Stig. Komisk selvfed megaloman med et vildt behov for at skønmale sit eftermæle. Han var blandt andet 50/50 fra at løse konflikten i Mellemøsten.



Hvis DR og Niels Giversen er lidt onde, så viser de "Fogh bag facaden" i halen på dem.
Ja, den brokkede han sig også over. Fogh fik hele æren.
Ha ha

Brokkede han sig også over Tøgers post mortem-sviner?

I afdelingen for pinlige afsløringer, så har jeg engang stemt personligt på manden.
Boede på FRB og blev vel revet med af hattedame-stemningen.
Nej, det var ikke med, trods alt. Men inklusionen af de baltiske lande i EU var en drengedrøm for Per Stig, da han havde samlet på frimærker derfra, da han var knægt. Og det lykkedes jo som bekendt til topmødet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja ja, Okocha. Nu tolker jeg dig som irritabel og konfrontationssøgende. Det er sikkert også helt forkert. Eller "spændende" :) Er der andet jeg kan hjælpe dig med i dag, ud over - i forening med Bosse - at oplyse dig om, at statens rolle i forhold til at skabe arbejdspladser, ikke nødvendigvis hænger sammen med størrelsen på den offentlige sektor?
Apropos rygterne om en affære mellem HTS og Qvortrup

https://www.facebook.com…e=1&theater
Er der rygter om det da? Er Stephen Kinnock taget til Rusland igen?
Rygterne gik da i hvert fald i sensommeren, hvor affæren i følge samme skulle være begyndt.
Men så ér Stephen jo homoseksuel.
Annonce