Hvis danskhed reduceres til weekendture til Fleggaard for fylde garagen op med lorte-pilsnere, böklundere og sodavand så kan de beholde det ord.
Hvad sker der egentligt for det? Hvor mange Københavnerne har ligefrem et fucking lager af side-importeret sodavand? Og hvem gider bruge deres fritid på at køre langt efter det? Drik dog vand, eller champagne, som os andre. Skide non-burgøjsere.
Sir, den legendariske tråd:
https://www.bold.dk/snak/index.php?action=thread&id=3585427&start=0&vis=0Vi har bonget hovederne sammen et par gange, bevares, men jeg er jo vild med dig når du kører på som her. Det her er godt. Rigtig godt!
Matias leverer som sædvanlig også guldkorn:
Sikke de hele tiden smiler og er venlige. Den er uhyggelig, denne programmerede adfærd. Men provinsielle typer falder pladask for det, jeg er ganske klar over det. Bare jeg ikke skal belastes med det, så går det dog nok.