@pst
Jeg henviser til
https://ekstrabladet.dk/nyheder/politik/valg22/article9457581.eceDet har jeg ikke kunnet fange i den her tråd selv efter genlæsning.
Det er da teknikaliteter man skal dække sig under, hvis det ikke er en usandhed.
Så vil jeg bare hellere man står ved at man ikke erindrer alle samtaler man har haft - men det er klart lige nu jagtes han også for alle mulige fejltrin. Jeg tror de politikere, der godter sig nu, godt ved at snart er der et nyt parti i fokus. Og det er jo faktisk glimrende nok - for mange af sagerne(ikke denne) skal virkelig frem i lyset.
Nu forarges den tidligere spørger så over at Pape sammenligner Grønland med et udviklingsland. Sådan noget er altså helt no-go - jeg håber vi kan tale ærligt om at de mange sociale udfordringer og mindre om den ene eller anden sproglige “vederstyggelighed”