Snak

Mere indhold efter annoncen
Var Fogh mindre magtbegærlig?
Han var højt sandsynligt bedre til at skjule det.
ᕦ(ò_ó*)ᕤ Chelsea F.C
.. og du lod dig narre?
Yes......
ᕦ(ò_ó*)ᕤ Chelsea F.C
Hvor står du så nu?

Med forlov.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er vist meget længe siden V værnede om de svage, du skal jo nærmest tilbage til dengang hvor der kun var to partier. I nyere tid, har de da ikke gjort andet end taget fra de svage og givet til de rige. Noget Fogh var ekspert i, og som Løkke var endnu bedre til end sin forgænger.

Jeg finder det også dybt humoristisk når venstre snakker om ansvarlighed, især på den økonomiske front, for nærmest hver evig eneste gang de har sidet for bordenden er Danmark røget i økonomisk uføre.

Men korrupte det er de sku, uanset hvad de så end siger.
Jeg er ligeglad med hvad Venstre og deres medlemmer vil bruge penge på. Giv gerne formanden en million ekstra eller nogle underbukser, hvis de synes.

Men Løkke er respektløs over for andre mennesker, når han ryger på ikke-ryger-hotelværelser, uanset rengøring.

Må borgerne skide i folketingssalen, hvis de gør rent bagefter? Nej vel. (Tak til en kendt journalist for inspiration til analogien)

http://www.dr.dk/Nyheder…7154911.htm

Det er godt, der er så meget fremme, at alle har noget at være utilfredse med, herunder ikke-rygerne.

Da jeg var på ambassaden i London var Per Stig i også fuldstændig ligeglad med rygereglerne - han røg indenfor. Hævet over loven.

Som virksomhedsejer må man håbe at Lars Løkke ikke blir straffet. Så skal der bare shoppes tøj og rejser på firmakortet. Man skal jo se ordentligt ud og restituere :)
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Thorning burde egentlig være flabet nok til at tage valget lige så snart det EU-pjat er overstået. Venstre har ikke noget åbenlyse alternativer til Løkke, og Løkke har ikke nogen integritet for øjeblikket. Det eneste, Venstre egentlig kan tæve S på, er den liberale linje, men økonomisk ansvarlighed, mådehold, og vækst, og lige præcis den slags kan Løkke vel ikke engang begynde at snakke om lige for tiden, uden at folk står og skraldgriner af ham.

Dertil kommer, at hvis hun taber valget, så er der en hysterisk morsom blanding af V, K, LA, og DF, som vil forskellige ting. K og LA vil være superliberale, DF vil være national-romatiske pseudo-socialdemorakter, og venstre vil vel dybest set bare gerne have ministerposter, uanset hvad det så koster, hvilket fører til en masse kortsigtide hovsa-løsninger og symbol-politik. Det er dømt til at blive lort med lort på, akkurat som S-SF-R var det.
Annonce