@Pibe.. og hvordan ville Kristian Jensen klare sig øst for Storebælt?
Er der noget, som tyder på, at han vil klare sig dårligere øst for Storebælt end LLR gør vest for? Jeg har i hvert fald ikke set noget af den slags. Hvis du har, så må du lægget det frem, så vi kan diskutere det. Der er ingen grund til at gætte blot for at kunne svare.
Hensynet til partiet tilsiger, at man holder fast i den dygtigste man, så længe det er muligt, men du har da ret i, at det måske ikke er muligt længere.
Det er noget pjat. Hensynet til partiet kan kun være, at man skaffer det bedste mulige udgangspunkt til at kunne gennemføre sin politik. Løkke må hjertens gerne stå for politikken, men hvis han også skal føre den ud i livet som en anden hærfører, så vinder rød blok også næste valg.
@Sir_CJeg forstår ikke, at du skriver så meget i en debat, hvor du tydeligvis ikke vil deltage.
Hyler du også nogle gange i vinden? ;-)