Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
RS4 jeg orker ikke at diskutere partipolitik lige nu. Det er et faktum at vælgerne lige indtil for et par dage siden havde større tillid til Løkke end HTS. Det hænger sammen med den politik der føres.

At du er uenig i den måde LLR fører politik på ændrer altså ikke dette.
Dette er en signatur.
Sir

Det har de gjort.

Pibe,

De folk der ikke støtter ham er da også forbandet over situationen og at de mister en god politiker. Hvordan kan du tro andet? Havde han været en dårlig politiker havde han ikke overlevet julen 2013.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
moderator
Steve det er jeg uenig i.
Dette er en signatur.
De folk der ikke støtter ham er da også forbandet over situationen og at de mister en god politiker. Hvordan kan du tro andet? Havde han været en dårlig politiker havde han ikke overlevet julen 2013.


Er det Rohde, Rønn eller Vesselboe, du tænker på?
Skjold99

Journalisterne er radikale, så de er ikke røde.

Desuden er minimum 80 % af medierne - altså ikke journalisterne - borgerlige eller radikale, hvilket har en række historiske årsager.

Desuden er dine skriverier tilbagevist. Men jeg havde glemt det med revisorregningen. Jeg er dog ikke helt sikker på, at det at betale for en ekstraordinær omfattende revisorregning på baggrund af en skattesag, som man - forkert eller ej - frikendes fra, kan sidestilles med sjældent at ville betale større udlæg selv, selv om man tjener 1,5 brutto om året.

Der er ingen tvivl om, hvilken form for partibetaling, der hos vælgerne opleves som manglende personlig troværdighed.
Alles für AaB... eller noget
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Underbukser er måske mere sexede end revisorregninger.
@Pibe
.. og hvordan ville Kristian Jensen klare sig øst for Storebælt?


Er der noget, som tyder på, at han vil klare sig dårligere øst for Storebælt end LLR gør vest for? Jeg har i hvert fald ikke set noget af den slags. Hvis du har, så må du lægget det frem, så vi kan diskutere det. Der er ingen grund til at gætte blot for at kunne svare.

Hensynet til partiet tilsiger, at man holder fast i den dygtigste man, så længe det er muligt, men du har da ret i, at det måske ikke er muligt længere.


Det er noget pjat. Hensynet til partiet kan kun være, at man skaffer det bedste mulige udgangspunkt til at kunne gennemføre sin politik. Løkke må hjertens gerne stå for politikken, men hvis han også skal føre den ud i livet som en anden hærfører, så vinder rød blok også næste valg.

@Sir_C
Jeg forstår ikke, at du skriver så meget i en debat, hvor du tydeligvis ikke vil deltage.
Hyler du også nogle gange i vinden? ;-)
Om Barca-legenden Johan Cruyff: \"se mea en los pantalones cuando se enfrenta al Real Madrid\" - Diaz Vega
RS4Break
Journalisterne er radikale, så de er ikke røde.


http://www.dr.dk/Nyheder…/115422.htm

80 procent af danske journalister stemmer på R, S, SF og Ø


Desuden er dine skriverier tilbagevist.

Nej, det er de ikke. De er gemt væk og ikke mere. Den del er jo behændigt udeladt fra Skattesagskommissionen.

Og, uanset hvorfor partiet har betalt den revisorregning, så er den stadig skattepligtig.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
moderator
bold.forside, der er bare et eller andet der siger mig at jeg ikke skal bruge for meget energi på at debattere med dig. Kald det en fornemmelse. Jeg tror heller ikke du er så oprigtigt interesseret som du foregiver at være og således har jeg ikke tænkt mig skrive side op og side ned for at besvare dine spørgsmål, blot så du kan stille flere.
Dette er en signatur.
Det er folk, der har viet deres liv til partiet, vi taler om, Pibe og Sir.

Konen skrider heller ikke bare lige sådan, uden at have overvejet det. Selvom det kan se sådan ud. Man kan bare ikke se det.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Annonce