Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er godt klar over, at de i Schweiz (Og i størstedelen af EU) oplever DF-lignende og eller endda værre scenarier. Dog mindes jeg heller ikke, at jeg nogensinde har ytret, at Schweiz er fri for disse, i mine øjne, omtalte tosser. Ikke desto mindre så opvejer en række andre faktorer min flytning.
København.
Var Schweiz i øvrigt ikke for nogle år tilbage kendt for et stort meget fremmedfjendsk parti? Er de sluppet af med fremmedfjendskheden siden da?
Så virker det ret dumt, at fremhæve en ting, hvor Schweiz er væsentlig værre end Danmark, som noget du "heldigvis" ikke er der til at opleve. Du tilvælger det jo aktivt og fremskynder oplevelsen, eller har du bare læst Lonely Planet om landet du rejser til?
Måske du tænker på Jörg Haider fra Østrig?
Schelden.

Vil du definere dine tossebegreber?
Niddets arkivar
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Måske du tænker på Jörg Haider fra Østrig?


Man er vel ikke nødvendigvis fremmedfjendsk bare fordi man låser sin datter nede i kælderen i 10 år. Stram nu op.
Swanny for helvede. SVP = Schweizerische Volkspartei. Lyder det som noget vi kender?
Men Schelden, dit heldigvis går jo på netop en mulig magt til tosse-DF. Du nævner ikke noget om bjerge, fondue eller Xamax Neuchatel.

Jeg troede, at dit heldigvis betød, at du skulle til et bedre sted på jorden. Uden tosser. Siden du nævnte dem ifbm din flytning.
God knows that he won´t arrive
Tak for at minde mig om at jeg skal have set Ulrich Seidls film om kældre, Kemo. Selvom det var Josef F.
http://us-resp-media.s3.…3aiqe_o.jpg


Hitler var jo osse svejser. Men de har lav skat, har jeg hørt. God tur, Schelden
Annonce