Snak

Mere indhold efter annoncen
Her kommer en mere:

Det er så fedt, at hun i sin FB-tråd affejer sit ´Hvornår lærer I det´-bræk med at det ikke skulle være generaliserende.

Det er da meget muligt, men hvis man har så åbenlyse problemer med klart at gøre sig forståelig på tekst, burde man lade være.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Interessant nok - og ikke specielt overraskende - fortælles det i Debatten i dag på DR2, at "den skingre stemme" i dansk politik (eksempelvis Inger Støjberg) er med til at skabe radikalisering. Naturligvis ikke den eneste årsag, men medvirkende.

Det er da lidt komisk. At de partier, DF og Venstre, der ses som forkæmpere imod "islamisme", ligefrem er medvirkende til at den opstår i Danmark.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
@Jussi

Jeg synes det er fint. Politikere på de sociale medier, har givet et indblik i hvor blæste de faktisk er, når en pressesekretær og en PR-manager ikke kommer ind over.
Tak Toon Toon!, for en endnu et guldkorn. Jeg skal love for at der er ild i tråden.
Jeg synes det er fint. Politikere på de sociale medier, har givet et indblik i hvor blæste de faktisk er, når en pressesekretær og en PR-manager ikke kommer ind over



Det rigtigt sørgelige er dem, der faktisk føler politikere på FB. Selvfølgeligt med OBO som undtagelse, han er majestætisk.
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg synes det er fint. Politikere på de sociale medier, har givet et indblik i hvor blæste de faktisk er, når en pressesekretær og en PR-manager ikke kommer ind over.


Inger burde ellers kunne udtrykke sig lidt bedre, nu hvor hun tidligere har haft et kommunikationsbureau, Støjberg Kommunikation, og næsten gennemførte sin videregående uddannelse i selvsamme disciplin. Forfærdeligt navn til et kommunikationsbureau i øvrigt.

Men 35 k likes, 8000 kommentarer og 2000+ delinger er sgu god PR og flot klaret på en så banal historie. Det tror jeg få andre politikere klarer.


Inger burde ellers kunne udtrykke sig lidt bedre, nu hvor hun tidligere har haft et kommunikationsbureau, Støjberg Kommunikation, og næsten gennemførte sin videregående uddannelse i selvsamme disciplin.


Det er en uddannelse af denne variant:

http://i262.photobucket.…-butter.jpg
Bemærk Bosse, det var ikke min holdning eller påstand, men folk der faktisk arbejder inden for feltet. Men du ved selvfølgelig bedre.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
moderator
"Interessant nok - og ikke specielt overraskende - fortælles det i Debatten i dag på DR2, at "den skingre stemme" i dansk politik (eksempelvis Inger Støjberg) er med til at skabe radikalisering. Naturligvis ikke den eneste årsag, men medvirkende.

Det er da lidt komisk. At de partier, DF og Venstre, der ses som forkæmpere imod "islamisme", ligefrem er medvirkende til at den opstår i Danmark. "

Du er et ubehageligt dumt menneske.
Dette er en signatur.
Ja ja det er godt med dig.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Annonce