Snak

Mere indhold efter annoncen
@Elrioni

Godt ord igen. Han er rigtignok født i Århus.
[I]Some poo has come out[/I]
Lasse Boesen har selv meldt fra, hans fysik kan/kunne ikke tåle de mange kampe. Men han har dog udtalt, at han håber at kunne komme tilbage, hvis der er plads til ham.
Kan nogen af de håndbold-kyndige forklare mig hvorfor Ulrik valgte en time-out ca. fem min. før pausen?
Vi var LANGT foran og havde serberne helt nede i sækken - så det var vel ikke lige os der havde mest brug for den time-out?
You can\'t be a Real Country unless you have a BEER and an airline - it helps if you have some kind of a football team or some nuclear weapons, but at the very least you need a BEER. Frank Zappa
måske fordi man har en timeout per halveg og han bare ville bruge den mens han stadig kunne til at forhindre at holdet faldt sammen
Glory, Glory Man United!
Holdet var flyvende på det tidspunkt. Og så vidt jeg ved er det frivilligt om man vil vælge en time-out.
You can\'t be a Real Country unless you have a BEER and an airline - it helps if you have some kind of a football team or some nuclear weapons, but at the very least you need a BEER. Frank Zappa
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så vidt jeg husker skiftede han de 3 bagspillere ud lige før og efter den timeout så måske for at give dem ldit tid til at snakke sammen og sikre aftalerne i de følgende angreb.

BTW. Kommer der nu Tyskland-Sverige. En kamp om at gå videre ved EM. Sverige har haft nogle gode perioder, men det virker som om de må kæmpe meget hårdt for deres mål til tider, da de ikke har nogen superskytte i modsætning til mange andre hold. Kim Andersson kan i glimt men har ikke vist dt nok. Han skal virkelig træde i karakter nu og give svenskerne noget håb før det VM de holder i 2011. Tyskland har én meget tynd bagkæde. Glandorf har været lang tid om at komme i gang i kampene, Michael Krauss har langt fra imponeret og Haas har ikke rigigt været farlig selv. Tilbage er kun lars Kaufmann, der har været deres eneste store trussel. Bitter har heller ikke haft en fantastisk slutrunde endnu, men det hænger nok også sammen med forsvaret der er milevidt fra det niveau, det havde for 2-3 år siden.
Nå, så gad serberne ikke spille håndbold mere.
[I]Some poo has come out[/I]
og med 2-7 lige nu ser det ikke ud til at danskerne vil
Glory, Glory Man United!
Hvidt er jo helt væk. Han redder jo ingenting. Han tog et straffe med Serbien og lukkede ellers alt ind. Nu fortætter han igen idag.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
og 7-7, som det dog kan ændre sig
Glory, Glory Man United!
Annonce