Snak

Mere indhold efter annoncen
@Merc

Min ville du faktisk? Daske ham altså.
Will Smith skal være lykkelig for at Chris Rock ikke kom med et snappy comeback


Der var mange muligheder. Så Will - så er det vist på tide, at du kommer i aflastning hos din onkel i Bel Air igen.

Altid noget, at det ikke var en hvid mand, der gav Chris Rock en på skrinet. Så var fanden brudt løs i laksegade.
Eller en aboriginer som sparker en panda.
Hvem er det der bliver diskuteret ´imod´? Der er da ingen i tråden der forsvarer Will Smiths handling, men en del der har svært ved at tro på det er ægte.

Jeg var da også selv i tvivl, da jeg først så det. Også fordi jeg tilfældigvis læste om hvordan Oscars har arbejdet på at peppe showet lidt op, og gøre det mere medrivende og mindre røvkedelig galla.
Det udstiller bare Hollywoods hykleri ift Rusland/Ukraine og Johnny Depp og alt muligt andet. Kosteligt. Så selvfølgelig prøver man med fake news om at det var iscenesat.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tænk at vinde en Oscar for bedste hovedrolle og så blive husket for noget så lavt som vold. Det svarer jo til at, at Lars Olsen i 1992 havde løftet EM pokalen men ødelægge momentet på vold.

Har mistet alt for Will Smith, den kæmpe nar.
Holder fast med landsholdet. Skifter klubfarve i ind- og udland sæson efter sæson.
Godt, at bedstemor ikke skulle overvære nattens begivenheder:

Dear Willard, truly intelligent people do not have to use words like this to express themselves. Please show the world that you´re as smart as we think you are. Love, Gigi.´

https://www.geo.tv/latest/267667-will-smiths-reason-for-not-cussing-in-his-raps-will-leave-you-in-splits

Halen på citatet har jeg bevidst udeladt, fordi WS beviseligt er en talentløs flødebolle.



Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Bosse.

Jeg havde været fristet, men nok fundet på et kompromis på vej op.

Jeg synes til gengæld det havde været fedt hvis det havde udartet sig til en af de der lussingekonkurrencer, hvor den ryger frem og tilbage indtil den ene er slået ud.
Will havde fået straf for stepping, men Chris skal have ros for at tage den som en champ. Interessant hvem der havde vundet den, for 57 år gamle Chris Rock åd virkelig den første. Der var lidt "o shit, o shit!" over Will, som virkede mildt overrasket over Chris´ reaktion, eller mangel på samme.

Jeg er ikke specielt begejstret for Chris Rock heller. Min pointe er mere, at uanset hvem der står der, og hvad de siger, skal man være et ret specielt sted mental, hvis man reagerer sådan. Det er samme Will som sad igennem den famøse Red Table Talk, hvor Jada bare kævler løs om hvordan hun var utro og var nødt til det. Cringus Maximus. Mr. Wholesomes privatliv i det offentlige har taget en lidt bizar drejning i senere år. Will Smith har heller aldrig sagt mig noget, men det virkede engang som om der var noget integritet og nogle principper. Nu ryger det hele af hængslerne. Det er lidt som første gang man så Tom Cruise gå totalt nutter. Måske jeg vare følger for lidt med, så jeg bliver overrasket.
Chris Rock i New Jack City havde jeg fandeme hellere givet en Oscar end det lort, WS sikkert har fået én for.

Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Annonce