Snak

Mere indhold efter annoncen
Elendil, ja så har du ikke mange muligheder. Der er dog Kung Fu panda? Narnia? Den Magiske Legetøjsbutik? Lucky-Luke?
Eller The Happening? <---- bild kæresten ind at det er noget for hende (behæves ikke hvis hun er til thriller/gys)
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
The Happening måske? Forudsat at du/i kan lide M. Night Shyamalan´s film måske.

Kung Fu Panda er udelukket?
moderator
Jeg har set the Happening. Det er måske ok at have en tøs med, fordi den er lidt klam og der er nogle chok osv, og det er jo altid godt at kunne trække tøsen ind til sig og lege macho når det hele bliver lidt uhyggeligt. Nogen god film er det dog ikke..

Duck, genså lige chatsekvensen fra Closer i går. Sit on my face FUCKBOY.
Dette er en signatur.
Hvis du har set The Village, hvordan er The Happening ift.?

Jeg ved at jeg er en af de få, men The Village syntes jeg var udemærket.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
moderator
mjaa det er vel nogenlunde ens i stemning. The village synes jeg dog var bedre. Plottet i the Happening er lidt langt ude, og slutningen er ret skuffende. Det virker som om den er lavet på 10 min.
Dette er en signatur.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
The Village formår at skabe en stemning og holde dig i uvidenhed hele filmen. "Forløsning" er også ok drejet. Hvis man kigger bort fra "Unbreakable", så er "The Village", Shaymalans(Shamalayans?) mest gennemførte film. Jeg har dog ikke set "Lady in the water".
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Pokkers. Det lyder jo ikke opløftende :/ Og ja, kung fu panda er selvfølgelig udelukket.
fck-medløber.
Tag hende med ind og se "21". Kunne godt være noget for jer begge to tror jeg.
"Happiness is only real when shared"
moderator
Så ville jeg hellere se Happening. 21 er noget af det mest forudsigelige jeg længe har set. Den var en kæmpe skuffelse.
Dette er en signatur.
Skulle lige til at foreslå dig at tage i cinemateket i stedet, men de har selvfølgelig sommerferie lukket.
Annonce