Snak

Mere indhold efter annoncen
"Haha, hvor er det dog smukt at observere når påtaget intellektualisme forhindrer nogen i at kunne nyde en topklasse over-the-top actionfilm som Die Hard.

Hvis man ikke er underholdt når en beskidt og forslået Bruce Willis i wifebeater redder Verden, så er alt håb ude for en. "

Hmm..gad vide om det i virkeligheden har noget med individuel smag at gøre ?

moderator
Bad Santa er også en af mine absolutte yndlingsjulefilm. Billy Bob er jo så tør...
Dette er en signatur.
Die Hard er jo blot endnu en actionfilm i rækken, den byder ikke ind med noget, som man ikke har set før. Plottet er middelmådigt, skuespillet er middelmådigt og dialogerne er noget af det pinligste jeg nogensinde har set - jeg hader virkelig Die Hard.
Den der ler sidst, fatter joken for sent!!
Hopper med på Nightmare before Christmas - har nok set den film på den anden side af ti gange, og soundtracket holder også.

En anden juleklassiker for mig er Ørneborgen - den blev altid sendt i julen i min barndom, før man havde så mange kanaler.
"En anden juleklassiker for mig er Ørneborgen - den blev altid sendt i julen i min barndom, før man havde så mange kanaler. "

- Spot on ! Uha, den film bringer minder frem...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Die Hard 4 er en af de fedeste actionfilm, ever!
Y. N. W. A. - #JFT97
ADVARSEL: Undgå at se Doomsday! For enhver pris.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Hehe, ja Doomsday er virkelig ringe. Jeg mener også vi har grillet den herinde tidligere? Kampscenen i et eller andet fængsel i en kælder, er en af de dårligst klippede scener jeg har set i en film.

DBR, eftersom Die Hard 4 suverænt er den ringeste af de 4 i serien, så kan den ikke være mere end max den 4. bedste ;)

SirCum, Bad Santa ja, den skal også på listen. Skuffer Billy Bob egentlig nogensinde?

Dvs. listen over julefilm der kan ses, er nu som følger:
- Elf
- How the Grinch Stole Christmas
- Christmas Vacation
- The Nightmare Before Christmas
- Bad Santa
- Home Alone 1 & 2
- Disney´s Juleshow (D. 24/12 - DR1 kl. 16.00)

Derudover skal jeg forbi min pusher, og se om de har:
- It´s A Wonderful Life
- The Santa Clause 1 & 2
- Fred Claus (skyd mig)

Kom frisk med flere bud, jeg kan ikke få nok jul.
moderator
Jeg får også set Comming to America i julen..
Dette er en signatur.
Jeg fik set Five Easy Pieces hertil aften med Jack Nicholsen og Karen Black. Bestemt et gensyn værd.
-
Annonce