Snak

Mere indhold efter annoncen
Baseret på FFs indlæg her på bold, vil jeg skyde på "lille diller"
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
At jeg er "nødt" til at være lidt FCK-fan i disse tider.

Haha Cheech.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
moderator
Det kan da umuligt være et handicap. Lyver du nu igen?
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
hvorfor det egentligt gør det for mig at bare høre og skimte fra tid til anden.

Og her er så forklaringen, hvorfor dit liv fra tid til anden er viklet ind i fiktion ?

Måske du imorgen fortæller historien om et afsavet zebrahovede i din fodende.

Jeg glæder mig allerede.

Må jeg - for at holde os til tråden - så anbefale Busters Verden, Gummi-Tarzan, The Shining og The sixth Sense - alle gode film med elementer af ungersvende som oplever ting, vi andre ikke gør.
God knows that he won´t arrive
Måske du imorgen fortæller historien om et afsavet zebrahovede i din fodende.

Arg, så skulle det lige være et hestehoved. Iøvrigt overdrevent fed sekvens.

The Shining er også en klassiker, ja.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Mere indhold efter annoncen
Annonce
BROOKLYN´S FINEST var rimelig off topic for mig. Er der noger, der fandt den interessant? Den var kedelig og intetsigende, dog fint skuespil og fint filmet.


SPOILER!


Det mest utrovaerdige var, at Don Cheadles karakter bliver skudt i ryggen uden advarsel af ham panseren. Meget langt vaek fra virkeligheden vil jeg mene. Der var ingen grund whatsoever til, at panseren shoot first ask questions later.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
amor:

Brooklyn´s finest SPOILER!!!!!!!!!!!!

Det mest utrovaerdige var, at Don Cheadles karakter bliver skudt i ryggen uden advarsel af ham panseren. Meget langt vaek fra virkeligheden vil jeg mene. Der var ingen grund whatsoever til, at panseren shoot first ask questions later.



Enig! For mig lignede det mest af alt et forsøg på at lave en "Departed" afslutning. Det virkede dog ret søgt, og fungerede ikke for mig.
Ja, det var en film, der mod slutningen bleve mere og mere kedelig. Selvom kulminationen bragte liiiidt spaending.
I starten laegger den jo nogenlunde fint op til en god film, med intriger, double-crossing, og tager emner op saasom de haarde liv som betjent, de haarde valg, der skal traeffes - alt sammen som med lidt god vilje kan vaere interessant..det bliver bare aldrig mere end det.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Jeg bliver simpelthen nødt til at spørge hvorfor der skal køres denne hetz på FF, det er fair nok hvis han har sagt nogle ting der ikke er sande tidligere, men bør vi ikke alle være overskuds mennesker og komme videre? I øvrigt så mener jeg han har haft sin straf så hvis han er til gene for boardet så er det vel Moderatorens arbejde at irettesætte ham... ikke brugerne.
- Personligt synes jeg det er trættende at se på i længden, hvor meget han så end har fortjent det, så kan i tage den over MSN eller hvad i nu vælger...
A little girl is in the bathroom when her father steps out of the shower. She says, “Daddy! When am I gonna get a penis?” “As soon as Mommy leaves for work.”
Annonce