Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeps. Sådan noget "Pumping Iron" agtigt halløj var det jeg forventede.

Det var det så ikke. Overhovedet.

Mere bænkpres for helvede!
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Latente homo.
Streg bare "latente". Og det skal der sgu også være plads til, Halil. Sådan nogle glinsende lægmuskler og triceps. Uhm!
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Fitness er som holdsport og militæret helt legitime kilder til, at heteroseksuelle mænd kan udleve deres homoerotiske sider. Det er derfor, at det er så paradoksalt, at det netop er i disse aktiviteter, at homofobi er mest udbredt.
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Det er sandt. Vi har jo vidst det længe. Men ja, han er go´ dreng.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mænd, der voldtager mænd er jo meget udbredt i det amerikanske militær. (Undskyld den lidt heftige kobling)
Det er der til gengæld ikke plads til, Halil! Det stopper nu!
The Pensioner: \\\"så lad os bare sige, at jeg mener, at de 400 mio. forsvinder ved, at Chelsea øger deres indtægter og reducerer i deres udgifter. Det synes jeg er en gangbar forklaring - lidt udetaljeret, men trods alt, gangbar.\\\"
Det er vel heller ikke tilfældigt, at De Olympiske Lege startede i det græske.
Her er en artikel om den ultra homoerotiske sportsgren football: http://www.salon.com/200…homoerotic/

Den understreger fint, hvad jeg mener.

Det er jo næppe et tilfælde, at arabere er dårlige til fodbold: det er blandt andet fordi, kropslig kontakt mellem mænd i Mellemøsten er helt legitim (man kan eksempelvis opleve mænd gå hånd i hånd med hinanden). I USA (og DK) er det ikke legitimt, så de bliver nødt til at udleve deres dybe homoerotiske behov på anden vis. (Det er sikkert derfor europæisk fødte muslimer er langt bedre til eksempelvis fodbold).
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Det virker oplagt ja.

Roning har jeg altid anset som meget homoerotisk. Det må være noget med symmetrien.
Annonce