Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg får kvalme bare ved at tænke på THE BOOK OF ELI. Har klaget over den tidligere, så der er ingen grund til at gøre det igen..
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Arc Light, ja det er jo charmen ved subjektivitet. Jeg var rigtigt, rigtigt godt underholdt.

Amorbavian, det er ikke fordi filmen ikke er god, men hvis man ikke kan lide den, så har man nok ikke forstået genren ;)
Hvor er Patrick egentligt blevet af?
Helt fair. Det ville også være for kedeligt, hvis vi alle kunne lide de samme ting :-)
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
så har man nok ikke forstået genren ;)

Nej, jeg har sgu aldrig forstået dårlige-film-genren. Det må jeg give dig ret i.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha,

du er sjov, bavian. Jeg tror aldrig, jeg er stødt på en mere ensporet person end dig.
Hvor er Patrick egentligt blevet af?
Ja, især når det kommer til film. Det vidner mine filmanbefalinger, som har været alt fra Fantastic Mr. Fox til The Devil´s Rejects.
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Tja, hvordan du end vælger at vinkle det, så har du bevist dig ude af stand til at acceptere andres meninger, hvis du da ikke på forhånd havde samme opfattelse.

Det behøver vi ikke diskutere videre - det er ikke fordi, vores snakke munder ud i noget særligt konstruktivt alligevel.
Hvor er Patrick egentligt blevet af?
Næ, især ikke når du lukker bs ud. Såsom at jeg ikke accepterer andres meninger. Det må du da meget gerne påvise. Men inden da burde du nok lære at kende forskel på at acceptere andre meninger og erklære sig enig med dem eller tage dem til sig.

Jeg håber inderligt, at du er en bedre menneske-kender irl...
Wives, be subject to your own husbands, as to the Lord.
Morer mig egentligt ganske fint.

Ja, jeg lukker BS ud, mens alt hvad du siger emmer af en altovertrumfende sandhed, Det er sjovt, som du slet ikke kan se, hvad du selv bringer ind i debatten.

Som sagt, gider jeg ikke tage diskussionen - for når man konfronterer dig med noget, eller slet og ret kopierer og driller dig med at bruge dine egne postulater mod dig selv, så reagerer du ved at sende citater.

Jeg konstaterer blot, at når jeg ikke er enig med dig, så er det fordi, jeg ikke forstår den givne films genre, mens hvis du ikke er enig med mig, så er det fordi filmen er indiskutabelt dårlig. Okay.
Hvor er Patrick egentligt blevet af?
Annonce