Andre, hvem andre tænker du på? hvis det er den "gode gamle" der dør folk hver dag i hele verden, og husk nu afrikanerne, så har hele denne tråd jo ingen berettigelse overhovedet. Og hvad er det for en eksponering du tænker på? Selvfølgelig for det meget spalteplads når en så ung dansk skuespiller dør af kræft..
Det var slet ikke det jeg skød efter.. Kræft er forfærdeligt, og det er synd for hendes familie, lige som det er synd for alle de andre der bliver ramt af kræft. og de familier der mister et familiemedlem til sygdommen.
Det jeg opponere imod, i forhold til eksponeringen, er facebook støttegrupper og en overflod af artikler på bt.dk og eb.dk.. Jeg forstår ikke hvad det er der gør hendes tilfælde specielt.
Viborg FF - Det ægte Midtjylland
