Jeg har brugt denne et par gange med et godt resultat. Det optimale er dog den dyre løsning, bikefit, eller at købe cyklen hos en forhandler der har styr på det.
Denciks dokumentar om Rasmus Quade, Moon Rider, kommer snart i biograferne hvor jeg bor, men den havde vist premiere 5,. sept. Er der nogen der har set den?
Har i nogen ide om hvornår 2013 modellerne kommer fra Canyon? Efter at have læst flere anmeldelser lyder det jo til at være et super køb, sådan en Roadlite.
Sir_C:
[quote]@SorenF, det virker tåbeligt at anmelde indlæg som jeg har skrevet. Det er jo mig der får besked omkring anmeldte indlæg.[/quote]
De sidste to eftermiddage har været gode til at få luftet cyklen. 80 km i går og 65 km i dag i noget nær ideelle forhold - omkring aarhus i hvert fald.