He, nej nej, er en af de rutinerede så jeg har fået "ansvaret" nu hvor vores coach er gået hjem... Og jeg kan da se et par andre kollegaer jeg også mødte i byen. Vi arbejder alle hver anden lørdag (undtagen de der påfaldende næsten altid er syge om lørdagen), så de ved jo også godt hvordan det fungerer.
Boomer by proxy.
Synes en stork er grim med langt næb.
" Men det er sjov, at sidde med lyden af C.V Jørgensen i baggrunden, og drømme sig tilbage til de dage hvor verden var den største invitation. Det er sjovt som alder, formår at begrænse udfoldelse."
NØJ hvor jeg glæder mig til aftenens kamp, det bliver spændnis spændnis! en god anledning til at drikke en øllis eller to. skriftlig er godt nok imorgen tidligt, men hvad faen fantasien bliver lidt bedre med lidt procenter i blodet
Ak. Havde min dyne blot haft en fuglesangsdæmpende funktio, havde den muligvis været det mest fuldendte, komplette, og evigt perfekte i den ganske verden,
"This plane is definitely crashing
This boat is obviously sinking
This building's totally burning down
And my, and my (a whole bunch)
And my heart has slowly dried up"