Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg hader når banken fucker op. Havde lavet en aftale med den, i forbindelse med at mit dankort blev spæret pga. et midlertidigt overtræk. Mit kort er så åbenbart fortsat spæret, hvilket jeg fandt ud da jeg stod og skulle til at betale for mine indkøbsvarer i Fakta lige i primetime, med ca. 20 mennesker bagved mig i køen.

Tak!
På den forrige side kan man læse mit brokkeri over min internetudbyder.

Jeg aftalte med dem, at jeg ville beholde min forbindelse, indtil vi kunne rette den fejl SOM DE HAR BEGÅET.

Jeg sendte et brev afsted, som jeg ikke har fået svar på (postvæsenet strejker, så den ligger nok på et posthus et eller andet sted). Men det værste er, at de sgu bare har lukket min forbindelse ned - De læser åbenbart ikke avisen, og vælger i stedet at tro, at jeg ikke gider sende det brev, vi har aftalt, jeg skulle sende, og som jeg i øvrigt allerede HAR sendt.

Så nu giver jeg fortabt. Jeg gider ikke skrive flere breve, og jeg gider ikke ringe til dem. Jeg afventer situationen, og venter at få en rykker eller lignende. Men de får ikke en rød øre. De har brudt aftalen, og jeg skulle i virkeligheden have krav på en stor kompensation.

Jeg håber inderligt, at de sagsøger mig for penge, de mener, jeg ikke har betalt. Jeg kan ikke forestille mig andet end, at jeg ville få medhold.
Æ sæjer kaffe!!!!! Jen, to, tre, fire - KAFFE!!!!!
Jeg hader - stadig - når en kollega spiser som en gris: Alt for hurtigt, han kan nærmest ikke få skovlet både mad og drikke ned hurtigt nok - det er hæsligt både at se på og lytte til. Og så bruger han den efterfølgende halve time på at bøvse på en, tror han, diskret måde.
moderator
Hvis du var i mili må det da have været et helvede for dig...
https://kortlink.dk/sudv
Det var jeg ikke - men der ville det da under alle omstændigheder have været noget mere passende.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Hehe det har du nok ret i. Selv spiser jeg langsomt... Man skal da nyde maden. Jeg kunne forstå mennesket hvis han havde en opgave han skulle nå...
https://kortlink.dk/sudv
Jeg hader vores butik.. Den jeg arbejder i.. Igår da jeg sad ved kassen, skulle jeg lige over og snakke med ham der stod inde i flaskerummet, og satte flasker på plads og sådan.. Jeg skulle så holde døren med foden, og da jeg så skal ud igen, sidder min fod fast, og jeg falder ligeså lang jeg er ned på gulvet.. FUCK det gjorde ondt.. Det var seriøst bare slemt.. Så er bare total forvredet i min ryg, min venstre håndflade har fået et ordentlig slag, og det samme har min venstre fod.. Og fik vist også en lille hjernerystelse.. Så det var meget mod min vijle at møde op i skole i dag... Men da jeg lige er startet på andet år, er der ikke plads til at blive hjemme..

Og så for at det ikke er nok, kan jeg først komme til kiopraktor på mandag!.. Absolut forfærdeligt!
\"Giving up my heels was tougher than giving up cocaine\" - Donnatella Versace
Så smilet har ikke været det største i dag... kunne dine klassekammerater så overhovedet kende dig?
Argh.. Íkke helt.. Jo jo.. Har ikke nogen synlige skader, udover forbindning på min venstre hånd.. Men de kunder der kom efter faldet igår, ku jeg næsten ikke tage seriøst.. Jeg var så rystet, at jeg næsten ikke vidste om jeg sku græde eller grine..
\"Giving up my heels was tougher than giving up cocaine\" - Donnatella Versace
jeg hader DSB og dere lorte lappeløsning mht togafgange fra perron 26 som befinder sig 40 kilometer væk fra hovedbanegården!! Hader deres gamel lortetog og det "nye" tyske lortetog de har lånt/købt som erstatning, hvor der ikke er plads til bagage og klimaanlægget i mange vogne ikke fungerer
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Annonce