Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg hader gryder og kasseroller, hvor håndtagene er lavet af metal og derfor bliver varme, og forstår ikke hvorfor de laves sådan.

"Min helt store lidenskab er jo at tilberede mad iført asbesthandsker". Hvem har nogensinde sagt det? Ingen!
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
moderator
Så de kan komme i ovnen?
Dette er en signatur.
Ja tænker også hvordan vil du smide en pande/gryde med plastikhåndtag i ovnen?
Der Adler fliegt wieder! Velkommen til divisionerne FC Sydvest 05
Det er da utvivlsomt derfor. Jeg har bare aldrig haft brug for at sætte en gryde/kasserolle i ovnen.
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
SirC har ret, af samme grund er selv pander i professionelle køkkener ofte helt i jern, så de kan smides i ovnen eller under en grill, men med køkkenredskaber og -udstyr til private har mange fabrikanter en uvane med at vægte design højere end funktion - det skal man købe udenom, også hvis kæresten foretrækker det pæne lort.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fandt sådan en lille kobbergryde i Århus i dag til 149kr i Imerco.

KØB!

Perfekt til den lille smørsauce osv. Og så går den i ovnen.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Jeg hader når aviserne overplastres med artikler om hele den spejlblanke Kessler familie. Den eneste af dem jeg har en smule respekt for er Mikkel som klogeligt valgte at holde lav profil når nu spotligtet var på de forskellige idioter i den familie.

Jeg hader at Danskerne har taget hende Linse Kessler til sig som en person alle elsker og at unge piger af uransalige årsager ser hende som en rollemodel. Jeg mener det er et perfekt eksempel på at Danskerne og det Danske samfund generelt er blevet dummere og dummere jo mere fokus der er blevet lagt på Sociale medier og reality tv.

Den her spejlblanke kælling har været inde og side for drabsforsøg, hun har tæsket en parkerings vagt på trods af at denne bare gjorde sit job og har siddet i fængsel i 7 år. Hun har selv indrømmet at hun har været en dårlig mor overfor sin datter. Hvordan fanden kan det være at så mange kvinder ser op til hende?

For 20 år siden var den her familie blevet set ned på som en flok originaler der var tossede oven i hovedet. Hvilket sjovt nok er præcist hvad de er.

Jeg fatter ikke hvorfor alle ser op til hende og resten af den familie. Den eneste ting jeg respekterer hende for er at hun er god ved dyr, men alt andet tyder på at hun er en meget afstumpet, egoistisk type der i visse andre lande stadig ville sidde i spjældet.

https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
... Lars Søndergaard ikke bliver fyret
ilse@

så kan du glæde dig til at TV3 fortsætter deres white trash tv med udgangspunkt i laveste fællesnævner, når de kommer med et nyt koncept til efteråret, Familien Nielsen
med Patrick og Micki Nielsen i hovedrollen
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.” ― William Gibson 12-8
Ilse, for pokker

Mange vil gerne leve et liv uden at skulle bekymre sig om andet end om hunden har det godt og ikke skulle forholde sig om globalisering,klimaforandringer og alt det der som der ikke fandtes i de gode gamle dage.
From where you are now i dont think you can go wrong.
Annonce