Snak

Mere indhold efter annoncen
... ordene bliver sagt højt og jeg først kommer tilbage til mit arbejde i uge 42.

Det er lidt hårdt at acceptere når man er lidt af en arbejdsnarkoman
\"Giving up my heels was tougher than giving up cocaine\" - Donnatella Versace
Har aldrig rigtig forstået arbejdsnarkomaner. Måske det kommer en dag, hvor man får et arbejde man holder af. Alternativet frihed lyder ellers ikke til at slå.
Når man har familie bliver den, da om noget vigtigere end dit job. Jeg vil tro det hedder 70-30 i min situation, måske nærmere 75-25.
96 kg og 198 cm
Og jeg er rigtig glad for mit arbejde.
96 kg og 198 cm
Den hedder nok 20-80 i mit tilfælde. Og jeg kan ikke fordrage mit arbejde.
fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kan hverken lide min familie eller mit arbejde.
http://goonertalk.com/wp-content/uploads/2011/03/x610.jpg
moderator
Der er vel også fyldt med børn begge steder efterhånden.

Tillykke med nr. 2 forøvrigt.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
...brugsen ikke har mere almindeligt gær (hvad sker der for det?!), og at man derfor er nødt til at betale fem gange så meget for noget - angiveligt - økologisk. 5 kroner for en rådden svamp - hvor herre bevares.
[I]Some poo has come out[/I]
... jeg skal skrive noget som bare skal spille, og det er lykkedes bortset fra en fucking sætning.

Hvis jeg bare sletter den er der et afsnit som ligesom bare slutter ud i det blå. Det er et indledningsafsnt, så jeg kan heller ikke lukke det helt. Og resten af teksten er super, så jeg vil helst ikke bryde strukturen op.

Har prøvet med en øl, overvejer at gå over til noget stærkere...
A good friend will help you move. A really good friend will help you move a body.
moderator
...jeg finder ud af at en et møde falder sammen med tidspunktet for fodboldkampene i Rumænien, så jeg alligevel ikke får mulighed for at komme ind og se Steaua mod Otelul Galati. Pis.
https://kortlink.dk/sudv
Annonce