Snak

Mere indhold efter annoncen
jeg ser Tyrkiet spille.

Det er ikke mere end en håndfuld år siden, at man kendte samtlige af deres spillere, idag kendte jeg 3 af deres spillere i startopstillingen.

Er Tyrkiet blevet markant dårligere, eller følger jeg ikke så godt med hvad der foregår i fodboldverdenen længere?
Zlatan doesn\'t do auditions
folk kaster deres baby i armene på Lars Løkke gg overfalder ham verbalt. Tag dig sammen kvinde.
Enig, Cabra!

Og stiller ham spørgsmål han ikke har nogen jordisk chance for at svare på. Hun er kontanthjælpsmodtager med børn, hun vil have sin mand op som er musiker, ingen udd. og kommer fra Ghana skal komme til DK så han også kan få kontanthjælp så de kan nyde hinanden og danse i stuen og drikke papvin hele dagen. Som Tony Montana siger det så smukt i Scarface da betjenten spørger ham, om han er til mænd; FUCK NO!

Noget andet der undrer mig er de uskrevne regler om venner og eks-kærester. Sad sammen med en kammerat igår, hvor én af vores fælles bekendte kom op og gik helt amok pga. et par småflirtende sms´er til hans eks-kæreste. Og det er ikke fordi de slog op igår. Vidste slet ikke hvad jeg skulle gøre, men der er åbenbart nogen der tager det lidt tungere end andre. Damn.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Hold dig væk fra dine venners ekskærester!
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Haha!
fck-medløber.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Venners ekskærester og søstre har vel altid være dårlig stil at gå løs på.
Søstre er sgu ikke off limits i min bog.
Den er svær. Jeg har altid haft indtryk af at det krævede carte blanche.
Det er selvfølgelig tættere på end så meget andet. Jeg har bare aldrig oplevet, at det giver problemer. I hvert fald ikke i forhold til venner, der er etniske danskere. Derimod er eks-kærester helt forbudt. I rækken efter kommer piger/kvinder, en ven bare har været sammen med, samt pige-venners veninder.
Jeg ville egentlig påstå at ekskæresters veninder står over pige-venners veninder. Jeg kan sagtens sætte mig ind i at det ikke nødvendigvis er et problem med søstre, men jeg påstår bare, at den typiske kutyme er, at man farer med lempe, giver vennen et praj og ikke slår op pr. sms. Det handler selvfølgelig også om alder alt sammen.
Annonce