Snak

Mere indhold efter annoncen
er der nogen der ved, hvad raketmadsens baggrund er, har han en uddannelse, eller er han bare en psycho der har forført verden (og sponsorer) med urealistiske ideer..?
gik i seng efter første halvleg
Han har aldrig færdiggjort sin ingeniøruddannelse
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Er der ikke noget mellem "uddannelse" og gøgler-fantast? Manden har trods alt været med til at bygge fungerende ubåde. Han er næppe uden kompetencer. Det er ikke atypisk at de virkelig talentfulde, og folk der tør tænke stort, ikke bliver hængende til at færdiggøre de konventionelle uddannelser.
Bare se Mads Holger.
Niddets arkivar
@UB
Han har vel netop ført mange af idéerne ud i livet, så de kan vel dårligt være urealistiske.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
... når over dette ikke er opdaget noget før. Prøv at zoome ind på neglene og næsen på dette billede:
https://www.tv2lorry.dk/files/media/2017/34/20170821-101055-l_59mb.jpg
"Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try." - Homer Simpson
Det er jo for fucking ulækkert det der. Hvem fandt ud af dette?!
What`s the matter Harry?!
Angående Vinter OL.

"IOC officials noted that they will not require athletes to compete in categories that match their birth gender nor will there be any gender or sex testing of competitors ahead of the games"


Det er vildt nok, at man sådan uden videre fuldstændig tilsidesætter de sportslige resultaters validitet i progressivitetens navn.
La prende Vecino.
@OC -

Så vidt jeg kan læse mig frem til, er rationalet bag juridisk. Hvor læser du at det skulle være i progressivitens navn at beslutningen om IOC stadig ikke tester er taget?
Så med andre ord kan en middelmådig mandlig skiløber stille op i kvindernes langrend og smadre dem alle sammen, så længe han påstår, at han identificerer sig selv som kvinde?
Haderslev FK - 1992 HFK Sønderjylland - 2000 SønderjyskE - 2004
Annonce