Snak

Mere indhold efter annoncen
Og kostede et mål i går.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
Super

Den var let nok


Det ligner en ung udgave af Justin Bieber
Jeg kan ærlig talt ikke forstå den her hetz mod lesbiske. Jeg er en kæmpe fan af deres film
Det ligner en ung udgave af Justin Bieber

Oh, snap. Hvis bare jeg fik en mønt for hver gang..
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Jeg må indrømme at jeg ikke tør at kigge. Vil helst ikke have et billede på nethinden hver gang jeg ser FF skrive noget.
Han er da en lille fizz karl!
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er du kleinsmed, FF?

"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
jeg undrer mig over at når vi nu har verdens højeste skat og samtidig verdens dyreste biler at vi nu også snart har verdens dyreste offentlige transport????

Prisen for to zoner i KBH stiger igen igen i år og i 2012 Når det elektroniske rejsekort endelig bliver færdigt,en ting de har haft de sidste 20 år i Hong Kong men som vi har brugt mange millioner på at undersøge og udvikle så vil alle rejser blive markant dyrere??

For at gøre en lang historie kort så betyder det nye elektroniske rejsekort at der vil mangle et sted mellem 150-200 millioner i kassen hvert eneste år som vi skal betale med markant højere priser end hvad vi betaler i dag???

Samtidig stiger vores mad også markant og den nye fedt afgift gør også det værre...


HVAD FANDEN SKER DER FOR VORES POLITIKERE????


Kun Brøndby.
Det morsomme er, at jeg ikke har set andre partier sådan rigtig skrige op omkring det - udover Enhedslisten.

Jeg troede man gerne ville gøre offentlig transport mere attraktivt. Fordi det giver noget for miljøet og så kunne man måske undgå nogle kødannnelser og flere frie parkeringspladser osv.

Så nu koster 2 zoner 24kr? HAHA. Og klippekortet er vist blevet 5kr dyrere.
moderator
Hvorfor skulle det elektroniske rejsekort gøre rejserne dyrere?
https://kortlink.dk/sudv
Rejserne bliver vel dyrere, så man kan dække de omkostningerne, der har været ved at etablere det elektroniske rejsekort.
- We would not buy this club at all if this was not West Ham. It makes no commercial sense for anyone to buy this club and it is amazing that two other people wanted to buy it.
Annonce