Snak

Mere indhold efter annoncen
Som noget man drikker. Min Crossfit-lillebror har drukket sådan nogle veganer-smoothies som måltider. Jeg aner ikke, hvad der var i – udover at der ikke var dyr i.
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Det kan vi hurtigt blive enige om er gældende, men er det måden man indtager det på, der afgøre hvad det er? Så hvis jeg brugte en ske til at indtage en smoothie, ville det så betragtes som en suppe?


Pas. Men det var blot min første indskydelse. Men hvis du spiser en smoothie med ske, bliver det så betegnet som, instagram fænomenet, smoothie bowl og dermed et måltid?
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
BREAKING NEWS!

Jeg har også knas med Messenger på PC. Den leverer ikke med det samme.
undrer mig, når....

...er dybt chokeret over at høre Thomas Kristensen kommentere en fodboldkamp, når jeg kan læse mig til, at Danmark i samme tidsrum spiller en håndboldkamp ved en VM-slutrunde.

Hvad i alverden foregår der? Har han fået nok af håndbold? Jeg har ikke set kvindehåndbold i mange år, men jeg troede da, at ham og Bent var fast makkerpar ved begge køn.
Jeg ved ikke, hvad grunden er, men i den første kamp ved den her slutrunde var det Jonas Nyhøj og Peter Bruun Jørgensen, der kommenterede, mens Nyegaard "kun" var ekspert i studiet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kan læse mig til, at de skal kommentere EM for herrer til januar, men at TK så stopper som håndboldkommentator og derefter vil dedikere sig til fodbolden.

Jeg tænker ikke, det kan vække den helt store begejstring i Fodbolddanmark.
… når bold ikke går i gul breaking, ved nyheden om at


… TK så stopper som håndboldkommentator og derefter vil dedikere sig til fodbolden.

http://www.paulgraham.com/disagree.html
Ja, det burde der jo egentlig have været, hvis bold skulle være konsekvent i den henseende.
Latterlig dom til latterlige Patrick Nielsen. Jeg stemmer sgu snart Konservativt.
Hørt.
Niddets arkivar
Annonce