Snak

Mere indhold efter annoncen
man ser et billede af ganske snart døde mennesker i en artikel om tsunamier:

http://vejret.tv2.dk/art…tml?forside

Smagløst eller er det bare mig, der synes det?
I Danmark dræber man giraffer.
Tja, man kan også undre sig over, at der er en kone der løber den forkerte vej...

Billedet er dog informativt for de formodede begivenheder der fandt sted i Japan.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
...det meget ofte er kvinder, der ikke kan finde ud af at holde afstand til den forankørende (mig - og jeg kører ikke specielt langsomt). I det hele taget kører overraskende mange kvindfolk usandsynligt råddent. Faktum.
[I]Some poo has come out[/I]
Jeg ved ikke om billedet er usmageligt, men det er godt nok vildt. Kamaramanden er velsagtens også en færdig mand. (En kvinde havde benyttet zoom x et-eller-andet og kaldt det kunst)

Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
..jeg læser dette på EB

http://ekstrabladet.dk/s…1516294.ece

Det sætter i hvert fald engangsknaldet i et lidt andet lys.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En dude får sig selv smidt ud fra Heidis, blot fordi han sagde jeg ikke skulle give hans kæreste/veninde/hvad det nu var, elevatorblikket.
Jeg gjorde det naturligvis igen. Hvorefter han kastede indholdet af sin bajer ud over mig.
Han røg ud, og jeg fik en gratis øl, da jeg påstod det var min øl han havde hældt ud over mig. "Winning".

Hans kammerat lovede at de ventede på jeg kom udenfor, men da min kammerat og jeg gik derfra, var de nu ikke at se. Skuffende.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Haha, en af mine venner har oplevet noget lignende... Der stod de så bare og ventede på ham da han kom ud...3-4 timer efter vel at mærke.

Dog skete der vist ikke noget ud over han blev truet med tæsk hvis det skete igen :P
A little girl is in the bathroom when her father steps out of the shower. She says, “Daddy! When am I gonna get a penis?” “As soon as Mommy leaves for work.”
Sådan er det når provinstosser kommer til byen. Jeg har aldrig helt forstået den der primitive besidderiske mentalitet. Hvis det er et problem, havde kosten nok sagt fra. Med mindre hun selv er en provinstosse, for så er "er du bøsse?" efterfulgt af lidt pufferi, tilsyneladende en del af paringsritualet.
@ Javanut

Blot til info, så overlevede samtlige personer på billedet. Jeg var for nylig i området og i forbindelse med besøg ved et mindesmærke bed jeg netop mærke i det pågældende billede.

Billedet var suppleret med en personlig hilsen fra den svenske familie, hvor de takker for støtte osv.

http://surf-movies.blogs…aching.html
www.youtube.com/watch?v=cOyAEtYq8Nc
Ikke nok med at jeg undrer mig, så fucking væmmes jeg over at EB i samtlige af deres artikler om drab og lignende her i Danmark nederst beder folk om at kontakte dem(EB) hvis man ved noget. Ikke politiet, nej nej. Men EB.

Eks. http://ekstrabladet.dk/1…1518557.ece

Hold kæft hvor er det usmageligt.
Annonce