Hvori består problemet, at Shubidua er en del af den danske kulturarv? Børn og barnlige sjæle synger gladeligt med på deres sange, og Shubidua giver, (ligesom de Nattergale) - dem der lytter til deres sange, mulighed for at blive opmærksom på sproget og legen med ordene på en ret banal måde.
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Det er forhåbentlig så småt ved at stå klart for de etablerede medier, at BLM-tosser som B. Sørensen, feministhystader som Henrik Marstrand, Greta Thunbergs folkeskole-klimatilgang etc, henvises til de sociale medier, og andre inferiøre platforme.
Hvis målet er at opnå en pendant til "nationen", giver det til gengæld fin mening.
"Ofte kommer de blæste indspark fra hvide personer..."
Udover at det virker antikvarisk og ubegavet, at dele mennesker op i hudfarver, har jeg endnu til gode at høre noget individ der når B. Sørensens skringrende vanvid til skosålerne.
Religion??? Jeg antager at du mener ideologi. Altså en af de mest menneskefjendske af slagsen. Forfølgelse af kristne, kvinder, homoseksuelle. Ringer der en klokke?