Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Gode tips fra hende Lone omkring chilidyrkning:

"Før eller siden vil planterne have brugt den gødning, der var i jorden på såtidspunktet – de fortæller dig det ved at blive blege. Så må du gøde dem lidt. Ryst en høne henover potterne "
Dette er en signatur.
Haha, det er et stærkt billede – stå ude i haven og skyde højdere som om det var verdens mest naturlige ting 😄
Og nej, man bliver aldrig for gammel til det!

Angående planterne – hvis det handler om de klassiske "raketplanter" (eller måske ærteplanter, solsikker eller noget andet, der skyder i vejret), så er spørgsmålet helt på sin plads:
Hvor højt kom de egentlig op? 🌱🚀

Hvis du har et billede eller lidt mere kontekst (hvilken slags planter, tidspunkt på sæsonen osv.), kan jeg hjælpe med at vurdere det lidt mere præcist. Men indtil da – godt at høre at der stadig bliver skudt højdere i haverne rundt omkring! 😄 Click Geometry Dash SubZero on https://geometrydashsubzero.net
Annonce